Eiffelova věž v Paříži

Eiffelova věž v Paříži

První, co asi každého z Vás napadne, když se řekne Francie nebo Paříž, bude jednoznačně Eiffelova věž. Tato chvála Paříže se začala stavět v roce 1887–1889 k oslavě stého výročí Velké francouzské revoluce a první plán byl, že bude stát pouze 20 let. Tento plán nevyšel hlavně díky jejím vedlejším využitím, a to jako meteorologická stanice a později jako rozhlasový a televizní vysílač. Ve své dřívější výšce 300 metrů byla nejvyšší budovou světa. Nyní dosahuje výšky 324 metrů, a to díky přístavbě antény. Nese jméno po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi.

Eiffelovu věž naleznete v centru Paříže na břehu řeky Seiny. Její součástí je zahrada Trocadéro. Díky své poloze není těžké se k ní dostat a nejlepší variantou bude metro. Pokud Vás zajímá čistě Eiffelova věž, tak nejbližší zastávka bude Bir Hakeim. V případě, že byste si rádi prošli i výše zmiňovanou zahradu Trocadéro, tak vystoupíte na stejně jmenné zastávce metra.

Celá věž se skládá celkem ze tří pater. V prvním a nejrozsáhlejším patře najdeme prosklenou podlahu, která vytváří unikátní pohled skrze ni, a to i vnitřkem budovy. V tomto patře naleznete i jednu ze dvou restaurací, bufet s občerstvením, směnárnu, panely promítající historii věže a kavárnu. Proto se nenechte zmást prvním dojmem typu stavby.

Ve druhém patře věže si vychutnáte skvělý oběd či večeři ve vyhlášené restauraci Le Jules Verne. V tomto patře, které je 115 m nad zemí, si kromě jídla můžete vychutnat i výhled na Paříž.

V posledním a zároveň nejvyšším patře najdete kromě úžasného výhledu z výšky 275 m nad zemí i repliku kanceláře samotného Gustava Eiffela. A co víc, na tento krásný výhled si můžete připít například šampaňským, které si lze zakoupit v baru. Na rozdíl od předchozích dvou pater, sem se dostanete jen pomocí výtahu.

Otevírací doba a vstupné

Při výběru vstupného je potřeba si předem rozmyslet, zda se chcete do pater dostat výtahem anebo po schodech, protože pokladny jsou rozděleny právě podle toho. Pokud se chcete vyhnout dlouhým frontám při koupi lístku na místě, lze zvolit pohodlnější variantu a lístky si můžete zakoupit online přes webovou stránku https://www.toureiffel.paris/…pening-times. Na tomto odkazu naleznete také aktuální ceny, které se pohybují od 10,40 € až do 25,90 € v závislosti na zvoleném podlaží a způsobu, jak se tam dostat. Do prvního a druhého patra se lze dostat jak po schodech, tak výtahem, do třetího patra se dostanete už jen pomocí výtahu. Pokud se chcete dostat až do třetího patra, a zároveň nějakou tu korunu ušetřit, lze si zakoupit vstup, díky němuž do druhého patra vyjdete po schodišti a do třetího patra Vás vyveze výtah. Otevírací doba se liší podle toho, zda použijete výtah nebo schodiště. Při pohodlnější volbě výtahu se otevírací doba v době od 13. června – 29. srpna pohybuje mezi 9:00–0:45, ve zbytku roku pak 9:30–23:45. U schodiště je potom otevírací doba ve stejných termínech od 9:00–0:30 a 9:30–18:30. Pokud si chcete vyhlídku z Eiffelovy věže vychutnat v klidu a bez delšího čekání, doporučujeme Vám si přivstat a vyrazit již před začátkem otevírací doby. V pozdějších hodinách se může stát, že si ve frontě postojíte i pár hodin.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Champ de Mars
5 Avenue Anatole France
75007 Paris
Francie

Související obsah

Eiffelova věž v Paříži
Eiffelova věž
Vítězný oblouk v Paříži
Vítězný oblouk
Notre-Dame v Paříži
Notre-Dame
Pantheon v Paříži
Pantheon
Paříž
Paříž
Château de Versailles
Château de Versailles
Antický akvadukt Pont du Gard
Antický akvadukt Pont du Gard
Château de Carcassonne
Château de Carcassonne
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie