Nejkrásnější hrady a zámky ve Francii

Pokud máte ve Francii čas navíc a jste milovníky hradů či zámků, tak věřte, že se zde nudit nebudete. Francie nabízí celou řadu středověkých hradů vč. ikonických zámků v čele se slavným Versailles. Podívejte se na tipy od místních obyvatel, jaké hrady a zámky Vám doporučují navštívit.

Château de Fontainebleau

Zámek ve Fontainebleau patří k nejrozlehlejším zámkům ve Francii. Přestože není tak známý jako zámek ve Versailles, patří k těm nejkrásnějším. Zámek se nachází nedaleko města Fontainebleau.

Château de Versailles

Zámek ve Versailles (francouzsky Château de Versailles) se nachází ve městě Versailles nedaleko Paříže a je patrně nejznámějším francouzským zámkem, který byl postaven v době vrcholu královské moci ve Francii.

Více informací

Château Vaux-le-Vicomte

Barokní zámek Vaux-le-Vicomte, který se nachází cca 6 km od města Melun ve střední Francii jednoznačně patří mezi nejkrásnější zámky ve Francii.

Více informací

Château de Carcassonne

Carcassonne je zachované středověké opevnění dřívějšího jádra stejnojmenného města, které naleznete na jihu Francie. Samotný hrad byl postaven ve 12. století a v následujících letech dále rozšiřován.

Více informací

Château de Josselin

Tento středověký hrad, který se nachází v Josselinu v Bretani, byl postaven v 11. století Guéthénocem, vikomtem Porhoëta a byl několikrát přestavěn, až byl nakonec zničen. Od poloviny 19. století je hrad restaurován.

Château de Saumur

Hrad Saumur leží ve francouzském městě Saumur v západní Francii. Byl postaven v 10. století a následně koncem 12. století přestavěn Jindřichem II. z Anjou. Od roku 1862 je hrad zapsán do seznamu Historických monumentů Francie. Zajímavostí je, že hrad od roku 1410 zůstal takřka ve stejné podobě.

Château de Vitré

Středověký hrad Château de Vitré se nachází v severozápadní Francii ve městě Vitré. První byl na tomto kopci postaven kolem roku 1000, avšak hrad byl několikrát vypálen. Svou nynější podobu má hrad od přelomu 14. a 15. století.

Château de Falaise

Château de Falaise, který se nachází na jihu obce Falaise, byl vystavěn anglickým králem Jindřichem I. v roce 1123. Tento hrad patřil dlouhou dobu k nejvýznamnějším pevnostem v Normandii, odehrávala se v něm řada významných politických i vojenských událostí.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Paříž, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Paříž, které je hlavním městem Francie.

Přejít na průvodce Paříž