Proč navštívit Francii

Proč navštívit Francii

Země galského kohouta nabízí nejen majestátní Alpy, ale také krásnou Francouzskou riviéru. V této zemi s bohatou historií a charismatem musíte také ochutnat vyhlášené gurmánské speciality a vychutnat si ta nejlepší vína.

Gastronomie

Trumf nad trumfy. Francouzskou gastronomii zná doslova celý svět a Francouzi se svým kulinářským uměním dmou pýchou. V každém regionu narazíte na místní vyhlášené jídlo, které musíte ochutnat. Ať už se jedná o cibulačku, husí jatýrka či řadu věhlasných dezertů v čele s Crème brûlée.

Bisque
Bisque
Boeuf bourguignon
Boeuf bourguignon
Crêpe
Crêpe
Ratatouille
Ratatouille

Víno

Ruku v ruce s jídlem souvisí také víno. Nemusíte být znalci vína, abyste znali tradiční vinařské oblasti jako např. Bordeaux, Bourgogne či Champagne. Francie nabízí díky rozmanitosti regionů tisíce druhů vín, která stojí za ochutnání. Toto řemeslo má zde velkou tradici a francouzské vinařské umění je věhlasné.

Tip Nejlepší vinařské oblasti ve Francii

Památky

Francie ukrývá stovky památkových skvostů, i když nepočítáme samotnou Paříž. Navštívit můžete horu svatého Michala (Le Mont Saint Michel), pobřeží normandského regionu, město Giverna, které je rodištěm Clauda Moneta, městečko Orléans, které je spjato s francouzskou hrdinkou Janou z Arku.

Nepřehlédněte Nejlepší památky v Paříži, které musíte vidět

Město lásky

Do Paříže se nejede, ale jezdí. Toto město, které je symbolem romantiky by měl navštívit snad každý zamilovaný pár. Nejen, že na Vás dýchne úžasná atmosféra a duch města, ale čekají tu na Vás světoznámá muzea a řada historických památek, které by člověk opravdu měl vidět na vlastní oči.

Doporučujeme
Paříž
Paříž

Kultura

Francie nabízí řadu kulturních událostí jakými jsou různé festivaly hudby, divadla či umění. Od festivalu citrusů až po nejslavnější filmový festival na světě v Cannes. Detailní seznam všech akcí a festivalů si můžete prohlédnout na stránkách: https://www.francefestivals.com/

Hory

Nesmíme zapomenout na milovníky hor, kteří se ve Francii vyřádí. Najdete zde desítky destinací, které Vám vyrazí dech. Kdo holduje lyžování, tak by měl vědět, že na jihu Francie Vám tamní svahy zaručují až 300 dní slunce v roce.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Paříž, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Paříž, které je hlavním městem Francie.

Přejít na průvodce Paříž