Kdy nejlépe navštívit Francii

Kdy nejlépe navštívit Francii

Ve Francii na Vás čeká jak chladné podnebí, tak tropy. Počasí zde závisí jednak na ročním období, ale také na tom, v jakém regionu se zrovna nacházíte. Podnebí ve Francie je mírné a oceánické. Vzhledem k velikosti území se však dělí na čtyři klimatické zóny. Pojďme se podívat na počasí ve Francii trochu blíže.

Severní Francie

Na severu Francie Vás čeká střídání sluníčka a zatažené oblohy s deštěm i občas sněhem. Počasí zde ovlivňuje Atlantský oceán, a tak vlivem mořských větrů čekejte vlhký vzduch a teplé zimy.

Západní Francie

V západní Francii narazíte na vysokou vlhkost a časté srážky (to platí obzvláště pro Bretaň). Teplotní rozdíly mezi létem a zimou jsou zde poměrně malé. Zimy jsou mírné a léta relativně chladná.

Nepřehlédněte Počasí v Paříži – kdy navštívit Paříž?

Východní Francie

Počasí na východě Francie je kontinentálního rázu a tedy se studenými zimami a horkými léty. Převážně v jarních a podzimních měsících počítejte s výraznějšími srážkami a v létě s místními bouřkami. Zimy jsou zde chladné a na horách na Vás bude čekat hodně sněhu.

Jižní Francie

Na jihu Francie (oblast Provence) Vás mrazivé dny moc nečekají. V zimních měsících fouká poměrně chladný a suchý vítr, avšak léta jsou suchá a teplá.

Kdy je nejlepší cestování

Chcete-li poznávat krásy Francie, pak ideálním měsícem se jeví konec dubna, kdy je počasí slunečné a poměrně teplé (u Atlantiku však počítejte s chladným počasím až do června).

Pokud se chcete vykoupat v moři, tak ve Středozemním moři se dá zaplavat mnohdy i v polovině října, kdy teplota vody bývá kolem 20 °C.

Pro zimní radovánky se zaměřte na oblast Alp a Pyrenejí.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Paříž, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Paříž, které je hlavním městem Francie.

Přejít na průvodce Paříž