Proč navštívit Dánsko

Proč navštívit Dánsko

Největší zážitek, který si z Dánska odnesete, je klidná a mírová atmosféra celé země. Život ve městech nemusí znamenat dopravní kolony či zmatené pohyby vystresovaných a uspěchaných lidí. Život zde probíhá v jiném rytmu. Dáni, kteří se pohybují po svých barevných kolech a jejich hygge životním stylem, se stali vzorem pro země po celém světě.

Angličtina na každém kroku

Pokud se při cestování bojíte, že se v cílové destinaci nedomluvíte anglicky, máme pro Vás dobrou zprávu. V Kodani totiž mluví dobře anglicky skoro každý. Angličtina je zde pro místní druhým jazykem, který se učí již od útlého dětství. Pokud jste povídaví typy lidí, tak vězte, že se po úvodním oťukávání zapovídáte i s Dány.

Kolo, kolo a ještě jednou kolo

Dánsko je jedním z nejvhodnějších cílů pro cyklistiku. V první řadě je Dánsko čistá rovina, čili kopec zde skoro nenajdete. Úžasnější však je tamní infrastruktura, která je s dlouhými cyklotrasami a speciálně navrženými cyklostezkami, opravdu skvělá. Chcete-li objevovat Dánsko, půjčte si kolo, prozkoumejte ty nejlepší památky a každý skrytý roh. Cestou se Vám hodí i značné množství kempů podél cest.

Renesanční hrady a moderní architektura

Renesanční paláce a barokní hrady stojící od doby, kdy vládli zemi mocní králové na jedné straně, úchvatné budovy moderní architektury 21. století na straně druhé. Tento kontrast vytvářejí dánskou elegantní a rozmanitou fasádu. Tamní architektura tak ukazuje dlouhou historii země, jejíž architektonický styl a design interiéru ukazují různé éry a období, kterými země prošla.

8Tallet, Kodaň
8Tallet
M/S Maritime Museum of Denmark, Kodaň
M/S Maritime Museum of Denmark
Black Diamond, Kodaň
Black Diamond
The Tietgen Student Residence, Kodaň
The Tietgen Student Residence

Design

Severský design je vyhlášený. Dánského úchvatného designu a vkusu si všimnete na každém kroku. Dánský design je charakteristický svou jednoduchostí a funkčností. Inspirace přírodou s nápaditostí a elegancí Vás dostanou.

Tip Nejlepší místa v Dánsku

Domov Lega

Možná to netušíte, ale světoznámá stavebnice Lego je původem z Dánska. Však zde z těchto malých dílků postavili celý Legoland, který je cílem návštěv všech věkových kategorií z celého světa. Z dílků je tu postaveno snad vše, co si jen představíte.

Muzea a umělecké galerie

Od dánského zlatého věku a současného umění po životy společnosti Vikingů a námořníků – to vše objevíte v obrovském množství muzeí. Je těžké si vybrat, která muzea navštívit. I v tom Vám poradíme.

Tip Muzea v Kodani

Jeden z nejlepších evropských karnevalů

Karneval v Rio De Janeiro zná každý, avšak pro spoustu lidí je příliš daleko od domova. Jeden z nejlepších karnevalů však můžete ochutnat v Dánsku. Aalborg i Kodaň mají své vlastní přehlídky, které stojí za to.

Nepřehlédněte Typická dánská jídla, která musíte ochutnat

Obložený chléb smørrebrød

V Kodani máte skvělou příležitost ochutnat místní kuchyni. Na co rozhodně nesmíte zapomenout při ochutnávání je typický dánský pokrm Smørrebrød. Jde o „chleba s máslem“, na kterém se nachází řada dalších věcí, díky kterým chleba vlastně ani neuvidíte.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Kodaň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Kodaň, které je hlavním městem Dánska.

Přejít na průvodce Kodaň