Bezpečnost v Dánsku

Bezpečnost v Dánsku

Severské země se již tradičně řadí ke špičkám Evropy, co se bezpečnosti týče. A Dánsko není výjimkou. Přestože je zde bezpečnost velmi dobrá, je třeba být v určitých okamžicích a na určitých místech ostražití. Zejména před přistěhovalci.

Kriminalita

Dánsko je poměrně bezpečná země, přesto se doporučuje, tak jako všude na světě, být opatrní zejména na místech s velkou koncentrací lidí. Je skoro vyloučeno, že by Vás napadl nebo okradl Dán, ale buďte na pozoru před přistěhovalci a to zejména na letištích, nádražích, veřejné dopravě či obchodních domech. Přistěhovalectví je aktuálně problém Dánska, který se nedaří úplně vyřešit. Počet přestupků páchaných touto komunitou neustále roste. V Kodani se po setmění raději vyhněte oblasti Christianie a uliček v okolí hlavního nádraží.

Zdraví

Při návštěvě Dánska není potřeba, stejně jako ve zbytku Evropy, žádného speciálního očkování. Voda je pitná a nemusíte se tak bát konzumace vody z kohoutku. Doporučujeme však před cestou uzavřít cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se přihodí.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Kodaň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Kodaň, které je hlavním městem Dánska.

Přejít na průvodce Kodaň