Nejlepší místa v Dánsku

Přinášíme vám tipy na místa, která při návštěvě Dánska prostě nesmíte vynechat. Jsou to tipy od místních obyvatel, čili se nemusíte bát, že byste návštěvou šlápli vedle. Naopak. Vybírat můžete nejen z městských tipů, ale také krásné přírody.

Kodaň

Kodaň je typickým představitelem skandinávské kultury. Tuto metropoli můžeme doporučit všem milovníkům moderní architektury a všem vyznavačům jízdy na kole. V Kodani se perfektně domluvíte anglicky, a proto si stojí za to alespoň projet centrum města při cestě na letiště.

Prozkoumat průvodce Kodaň

Odense

Rodištěm světoznámého autora Hanse Christiana Andersena a městem, které stojí za to navštívit, je třetí největší dánské město Odense. Že se jedná o jedno z nejstarších dánských měst svědčí značné archeologické nálezy pocházející až z doby kamenné.

Thy National Park

Zkroucené lesy, nedotčené duny a tradiční přímořské vesnice tvoří nejdivočejší národní park v Dánsku. Snadno uvidíte, proč jsou místní rytmy a tradice v národním parku Thy a jeho okolí utvářeny silným Severním mořem.

Ribe

Historie města Ribe sahají až do 9. století. Ribe je charakteristické úzkými svažitými dlážděnými ulicemi, které jsou svědectvím minulosti, jež je zahalena do příběhů o Vikinzích.

Nationalpark Skjoldungernes Land

Skjoldungernes Land je relativně nedávný přírůstek do dánské řady národních parků, který byl zařazen teprve v roce 2015. Oblast je známá svými děsivými vikingskými mohylami, které se tu neočekávaně vznášejí od zvlněných luk a travnatých kopců, což svědčí o jednorázové nadvládě krále Skjolda z doby železné.

Kronborg

Kronborg je opevněný renesanční hrad, který se nachází ve městě Helsingør. Tento hrad je od roku 2000 zapsán mezi památky světového dědictví. Tento hrad také William Shakespear umístil do svého Hamleta.

Kerteminde

Kerteminde je malé přístavní město ve středním Dánsku, které cestovatelům představuje řadu roubených domů a klikatých dlážděných ulic. Centrum města se od konce středověku přes rozmach kaváren a restaurací příliš nezměnilo.

Bornholm

Ostrov Bornholm, který patří mezi nejvýchodnější části Dánska, je bezstarostným místem, kde mohou cestovatelé hledat rybářské vesnice, členité mořské scenérie se sekanými žulovými útesy, skandinávská dřevěná města, hluboké lesy a antropomorfní monolity vyčnívající z oceánu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Kodaň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Kodaň, které je hlavním městem Dánska.

Přejít na průvodce Kodaň