Nejpůsobivější budovy v Kodani

Zajímají Vás netradiční budovy? Budovy, které Vás ohromí? Chcete vidět zajímavé stavby v Kodani? Přinášíme Vám tipy na netradiční budovy v Kodani, které Vás jistě zaujmou.

8Tallet

8Tallet je vítězem kategorie bydlení na Světovém architektonickém festivalu roku 2011. Demonstruje odhodlání a dokonalost na mnoha úrovních. Budova se vyznačuje jedinečnou strukturou ve tvaru luku a používá se pro bytové i kancelářské ú­čely.

M/S Maritime Museum of Denmark

Zažijte oceněnou architekturu a smyslné výstavy. Námořní muzeum M / S v Dánsku bylo navrženo světoznámou skupinou BIG – Bjarke Ingels Group a muzeum se nachází v krásném námořním prostředí na Kulturhavn Kronborg.

Black Diamond

Tak je nazývána nová budova dánské královské knihovny, jejíž stavba započala roku 1995 a otevření se dočkala v roce 1999. Okamžitě se stala architektonickým klenotem Kodaně. Je postavena ve stylu neomodernismu s typickými znaky v podobě ostrých hran a černé fasády a na svědomí ji má architektonické studio Schmidt Hammer Lassen.

Více informací

The Tietgen Student Residence

Zdrojem inspirace pro novou studentskou rezidenci v Kodani byly tradiční domy Tulou v jihovýchodní Číně – vesnická společenství s jednotlivými byty a komunálními zařízeními. Pět vertikálních křižovatek rozděluje tuto kruhovou budovu na sekce a působí jako průchody mezi nimi a na vnitřní nádvoří, což umožňuje společný i soukromý život.

VM Mountain

Stavba, která byla dokončena v roce 2008, byla krátce poté na světovém veletrhu architektury oceněna jako nejlepší obytný dům na světě. Obsahuje 80 bytových jednotek, všechny s terasami a kvetoucími střešními zahradami vyčnívajícími ze základny budovy.

The Royal Danish Playhouse

Playhouse v Kodani je národní centrum dramatického umění, které je detailně přizpůsobeno pro divadelní produkce nejvyšší úrovně. Ať už máte lístek na večerní představení, nebo ne, klidně nahlédněte do krásného foyeru, navštivte kavárnu nebo se projděte po dubové lávce obklopující Playhouse a propojte ji s promenádou na nábřeží Langelinie.

The Royal Danish Opera House

Kodaňská Opera je dar od Nadace A. P. Møllera a Chastine McKinney Møller dánským lidem. Celková plocha činí 41 000 metrů čtverečních. Pět ze čtrnácti podlaží je podzemních. Do hlavní scény opery se vejde až 1400 návštěvníků.

Více informací

DR Koncerthuset

Koncertní sál DR Koncerthuset v Kodani navrhl francouzský architekt Jean Nouvel. Akustika je úžasná a v roce 2012 bylo místo renomovaným britským časopisem Gramophone jmenováno jedním z 10 největších koncertních sálů nového tisíciletí.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko