Čím se v Dánsku platí

Čím se v Dánsku platí

Dánsko je jednou ze zemí Evropské Unie, která nepoužívá euro. Oficiální měnou je zde dánská koruna. Nemusíte se však bát, jelikož v turisticky frekventovaných místech bývá možné platit také eury.

Dánská koruna, která se zkratkou značí DKK (dánská zkratka je „kr.“), se dělí na 100 øre. Platit můžete mincemi i bankovkami, a to v následujících hodnotách:

Hodnota mincí: 50 øre a 1, 2, 5, 10, 20 korun Hodnota bankovek: 50, 100, 200, 500, 1000 korun

Zajímavostí je, že touto měnou můžete platit také v dánských autonomních oblastech, tj. v Grónsku a na Faerských ostrovech.

Kde vyměnit peníze?

Světové měny, jakými je Dolar, Euro i Libra, bez problémů směníte v každé směnárně a bance, které ve větších městech naleznete v dostatečném počtu. Co je důležité zmínit je fakt, že rozhodně nedoporučujeme měnit peníze na letištích, nádražích a celkově na turistických místech. Velice často zde totiž narazíte na nevýhodný kurz.

TIP: Pokud Vám zbyde cash, dá se v obchodech platit kombinovaně. Nejprve zaplatíte mincemi, které vám zbyly a poté doplatíte kartou. To je super, že?

Platba kartou

Co naopak můžeme doporučit je platba kartou. Ta je v Dánsku naprostou samozřejmostí a je to také nejjednodušší a často nejvýhodnější varianta placení. Zjistěte si jen poplatky za platbu u Vaší banky.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Kodaň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Kodaň, které je hlavním městem Dánska.

Přejít na průvodce Kodaň