Ceny v Dánsku

Ceny v Dánsku

Pokud jde o Skandinávii, můžete se v Dánsku těšit na nejnižší ceny z okolních zemí. Avšak v kontextu celé Evropy jsou ceny v Dánsku vyšší než kdekoli v Evropě. Například ve srovnání se střední a východní Evropou jsou ceny v průměru třikrát větší.

Podívejme se zblízka na jednotlivá odvětví, abyste si utvořili představu, jak si správně sestavit rozpočet na cestu do Dánska.

Nepřehlédněte Spropitné v Dánsku

Ceny potravin v Dánsku

Cena potravin se odvíjí od jejich kvality. Je mírně dražší než ve zbytku neskandinávských zemí. Pokud se rozhodnete pro kvalitní suroviny, cena je skutečně vysoká. Drahé je zde nejen pečivo, ale hlavně maso. Naopak relativně dobře zde pořídíte ryby a mořské plody.

Ceny v dánských restauracích

Máte-li chuť navštívit v Dánsku restauraci pak vězte, že se jedná o drahou záležitost. Výjimkou nejsou ani fast-foody, kde zaplatíte za menu okolo 10 EUR. V restauraci střední kategorie Vás večeře pro dvě osoby s pivem či sklenkou vína vyjde kolem 80 EUR. Nezapomeňte, že v Dánsku bývá spropitné již započítáno do výsledné částky na účtu.

Alkohol i cigarety jsou stejně jako ve všech ostatních severských zemích poměrně drahé.

Tip Typická dánská jídla, která musíte ochutnat

Ceny ubytování v Dánsku

V Dánsku je běžné se ubytovávat u soukromých osob, zejména, cestujete-li po venkově. V penzionech začínají ceny na cca 20 EUR. Pokud Vás lákají hotely, tak cena těch nejlevnějších začíná na 70 EUR za noc.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Kodaň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Kodaň, které je hlavním městem Dánska.

Přejít na průvodce Kodaň