Proč navštívit Spojené království

Proč navštívit Spojené království

Když se řekne Velká Británie, každý si určitě představí deštivé počasí, čaj a Big Ben. Tato země se může jako jedna z evropských mocností chlubit dlouhou a zajímavou historií, kterou neodmyslitelně provází královská koruna.

Královská rodina

Sledovat dění ve Westminsterském paláci, sídle královny Alžběty II., se pomalu stalo už národním sportem. Pokud také patříte k fanouškům britské monarchie a jejích dějin, neexistuje lepší místo, kde se tomuto fenoménu přiblížit více, než samotné Spojené království. S tím pevně spojená protestantská víra ovlivnila nejen samotné státní zřízení, ale hlavně samotnou kulturu, architekturu a památky.

Doporučujeme
Londýn
Londýn

Historie

V Anglii na vás čeká řada míst, kde pocítíte historii od Galů a Keltů až po Vikingy i Římany. Počínaje nejsevernější částí Británie Skotskem a konče u pravěkého monumentu Stonehenge zdobí rozmanitou krajinu nespočet klášterů, kostelů a kulturně zajímavých měst.

Hospody

Tradiční anglické hospody již stovky let nabízí útočiště pro milovníky svrchně kvašených piv s vysokým podílem pšenice. Toto pivo ve stylovém prostředí láká turisty z celého světa.

Ye Olde Mitre
Ye Olde Mitre
The Salisbury
The Salisbury
The Harp
The Harp
The Ivy House
The Ivy House

Kulturní akce

Ve Velké Británii se také koná mnoho mezinárodních akcí. Máte možnost se dostat například na festivaly v Readingu nebo Leedsu nebo sledovat světové jedničky v akci během tenisového turnaje ve Wimbledonu.

Angličtina

Při cestování mají turisté často obavy, zdali se v dané zemi domluví anglicky. Zde tato obava odpadá. Nejen, že se zde domluvíte, ale také si svou angličtinu velice pravděpodobně i vylepšíte. Povídejte si s místními, čtěte nápisy, jídelní lístky a budete mít jistotu, že pochytíte nějaké to nové slovíčko.

Nepřehlédněte Národní parky ve Spojeném království

Architektura

V anglické krajině si budete připadat jako v pohádce. Doškové chalupy či pohádkové hrady vás doslova očarují. Navštívíte-li město Chester v hrabství Cheshire, které je považované za nejkrásnější historické město Anglie, nezapomeňte se pokochat ulicí s černobílými hrázděnými domy v tomto starobylém městě. Však jsou ze třináctého století .

Čaj o páté

Anglie je také vyhlášená svými cupcaky. Není nic lepšího, než tyto sladké minibábovky ochutnat se šálkem tradičního anglického čaje podávaného o páté hodině.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Londýn, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Londýn, které je hlavním městem Spojeného království.

Přejít na průvodce Londýn