Nejlepší místa ve Spojeném království

Snad každý by vyjmenoval alespoň 5 typických míst Spojeného království. Záleží už jen na vás, jaká místa si vyberete při návštěvě Anglie vy. Nabízíme několik tipů, na které byste při vybírání neměli zapomenout.

Londýn

Bylo by obrovskou škodou, kdybyste při návštěvě Spojeného království nezavítali do hlavního města, Londýna. Tato metropole nevídané rozmanitosti nabízí vzrušující atmosféru, která spolu s bohatou historií, módou a uměním vytváří jedinečnou atmosféru.

Prozkoumat průvodce Londýn

Stonehenge

Stonehenge je komplex menhirů, který je pravděpodobně nejznámějším pravěkým monumentem v Evropě, datující se do doby bronzové. Nachází se na Salisburské pláni v hrabství Wiltshire v jižní Anglii. Komplex je součástí Seznamu světového dědictví UNESCO.

Více informací

Windsor

Místo, kam si rozhodně udělat výlet, pokud máte čas, je malebné město Windsor, které se nachází pouhých 30 km západně od Londýna. Jak asi mnozí vědí, tak Windsor je víkendovým sídlem královny Alžběty. V prostorách Windsorského hradu se také konala jedna z oslav královniných 90. narozenin.

Pláže Brightonu

Přímořské letovisko Brighton se řadí k atraktivním cílům v Anglii už několik let. Brighton se nachází na jižním pobřeží Anglie. Čekají tu na Vás krásná příroda s okouzlujícími plážemi v čele s dechberoucími útesy Seven Sisters.

Více informací

Bath

Bath je město v jihozápadní Anglii (cca 160 km od Londýna), které se pyšní převážně svými věhlasnými lázněmi napájenými třemi horkými prameny. Lázně se zde nacházejí už od dob římské říše, tedy od 4. století. Během 16. a 17. století byly postupně přestavovány a rekonstruovány tak, aby mohly být s menšími technickými úpravami používány dodnes.

Národní Park Lake District

Lake District je se svojí rozlohou 2292 km² největším anglickým národním parkem. Nachází se v hrabství Cumbria a najdete tu nejvyšší horu Anglie Scafell Pike, stejně tak nejhlubší jezero Wastwater. V roce 2017 byl Lake District zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. A není divu. Jeho magická krajina plná kopců a jezer je dechberoucí.

Camebridge

Jestliže hledáte místo, které je synonymem pro slovo „anglický“, pak je to univerzitní město Camebridge, ve kterém jakoby se zastavil čas okolo roku 1950. Budovy jsou zde zachovalé a lidé zde cestují na kole. Nesmíte zde vynechat projížďku na lodi nebo rovnou kurz angličtiny.

The Globe Theatre

Architektonicky pohádkově vyhlížející divadlo Williama Shakespeara má za sebou vzrušující historii. Jeho počátky sahají do dob slavného spisovatele, konkrétně roku 1599. Dnes se jedná o pouhou repliku, jelikož původní divadlo bylo o několik let později zničeno požárem.

Více informací

Dartmoor

V hrabství Devon naleznete národní park Dartmoor, jehož název vznikl spojením názvu řeky Dart a slova moor (vřesoviště). Park nabízí divokou krajinu plnou údolí a skalních útvarů se vzácnou faunou. Při troše štěstí potkáte psa baskervilského. Park je ideální volbou pro pěší turistiku.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Londýn, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Londýn, které je hlavním městem Spojeného království.

Přejít na průvodce Londýn