Co je charakteristické pro Spojené království

Co je charakteristické pro Spojené království

Pohled světa na Velkou Británii dost ovlivňuje fakt, že se jedná o velmi mediálně známou monarchii. Tato země je tedy často spojována se symboly království. Tím jsou určitě fotografie členů královské rodiny nebo typičtí hradní strážci s vysokými černými čepicemi.

Britové jsou také hrdí na svou vlajku, tzv. Union Jack, která se skládá ze tří samostatně existujících vlajek – anglická, irská a skotská. Národními barvami jsou tak červená, bílá a modrá barva. Tato kombinace se objevuje na nespočtu suvenýrů. Červená barva hrála dříve velkou roli i pro britskou armádu, která nosila červené kabáty. Její oblíbenost se promítla i do každodenního života – červené jsou dvoupatrové autobusy (doubledeckery), poštovní a telefonní budky.

Tip Co jste nevěděli o Spojeném království

Britové jsou také známí tím, že pravidelně pijí čaj. Tradicí ukotvený čas pro jeho vychutnávání je pět hodin odpoledne (čaj o páté), ne každý jej však striktně dodržuje.

Pro Velkou Británii je charakteristický vysoký úhrn srážek a to převážně na západním pobřeží. Důvodem jsou větry vanoucí od Atlantského oceánu.

Obyvatelé britských ostrovů jsou zbytkem světa vnímáni jako konzervativní lidé se suchým humorem a oblibou v rozhovorech o často deštivém počasí. Zakládají si na soukromí, které je pro ně posvátné a velmi střežené. Proto se nelekejte zdvořilostního odstupu.

Britové jsou zároveň milovníci koní a psů a rádi popíjejí také whisky v pánských klubech.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Londýn, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Londýn, které je hlavním městem Spojeného království.

Přejít na průvodce Londýn