Kdy navštívit Spojené království

Kdy navštívit Spojené království

Někdo může Britům jejich deštivé počasí závidět, jiní je litují. Většina z nás si představuje, že počasí nad britskými ostrovy je permanentně deštivé a ponuré. Příčinou je tomu poloha země.

Ze všech stran je Velká Británie obklopena ledovým oceánem či mořem. Pravdou ovšem zůstává, že deštivých či sněhových dní je ve Spojeném království průměrně 152, polovinu roku si tedy Britové užívají slunné chvíle nebo alespoň suché boty.

Pokud nechcete, aby vám celý výlet propršel a zároveň abyste se kvůli velkému množství turistů i samotných Britů nedostali tam, kam si přejete, vyrazte do Spojeného království na začátku jara či podzimu. Důvody jsou prosté. V horkém létě, které se zde pohybuje kolem 22 °C, si většina lidí bere dovolenou. V červenci a srpnu budete jen těžko hledat volné a cenově přijatelné ubytování.

Nepřehlédněte Počasí v Londýně – kdy navštívit Londýn?

Nejlevnější je vyrazit do Anglie, Skotska i Irska v zimě. Počasí na turistiku sice nebude nejlepší, zato nebudete mít problém se vstupy a houfy turistů. Úplně nejstudenějším měsícem se stává pravidelně únor.

Máte-li v plánu obdivovat tamní floru, zvolte rozhodně jaro. Britská příroda a její parky a lesy nabízejí rozmanité krásy. Na druhou stranu nejlepší počasí přichází až začátkem června, kdy už je teplo a hlavně sucho. Podobné podmínky nabízí i babí léto; konec září a října. V tuto dobu se pohybují nejníže ceny letenek.

Zvažte rozhodně všechna pro a proti a nezapomeňte na kvalitní předpověď počasí, i tu ovšem musíte brát s rezervou. Britské počasí je zkrátka nebezpečně nevyzpytatelné.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Londýn, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Londýn, které je hlavním městem Spojeného království.

Přejít na průvodce Londýn