Nejlepší hospody v Londýně

Londýn patří se svými hospodami a bary k absolutní světové špičce. Málokdo se v ní orientuje, jelikož podniky vznikají i zanikají rychlým tempem. Abyste netápali, zeptali jsme se místních obyvatel, kam byste měli zajít.

Ye Olde Mitre

Pokud chcete cítit vůni londýnské historie, určitě musíte navštívit jeho nejstarší hospodu Ye Olde Mitre. Hospoda je ukryta mezi spletitými uličkami centra Londýna. Původně ji vlastnila rodina Fullerů, dnes známější jako pivovar Fuller’s. Odhadnout stáří hospod je velice komplikované, většina z nich totiž byla kompletně zrekonstruována během posledních 100 let. Stejně je tomu i u Ye Olde Mitre, která měla být postavena již v roce 1546 a do nynější podoby byla přestavěna v letech 1773 a 1930.

The Salisbury

Hledání té pravé hospody s atmosférou starého Londýna nebude trvat nijak dlouho. Takové podniky se v centru města nacházejí doslova na každém rohu. Na jednom takovém stojí i The Salisbury, šestipatrová budova s nápadnou červenou omítkou.

Více informací

The Harp

Člověk by si na první pohled myslel, že vstoupil do starobylého antikvariátu. Prostor hospody The Harp je totiž vyzdobený množstvím malovaných portrétů z až 18. století a bar je přeplněný během desítek let nasbíranými etiketami piva, které podnik kdy nabízel. Díky své poloze v centru města je tento pub velmi rušný a hojně navštěvovaný. Hlavně v pondělí večer je beznadějně nabitá hlavní místnost i pokoj v druhém patře a drobnější pasáž. Návštěvníci si nejvíce vychvalují dobré pivo a hlavně příjemnou a netradiční atmosféru, kterou hospoda udržuje.

The Ivy House

Londýňané se často uchylují do malých hospůdek, aby si připomněli, že svět nemusí být tak rychlý a trochu si odpočinuli od přelidněného města. S touto myšlenkou měla být hospoda The Ivy House, která byla postavena ve 30. letech, zachráněna v roce 2012 před prodejem, a to pomocí petice, kterou podepsali především věrní návštěvníci z okolí.

Více informací

Owl and Hitchhiker

Pokud přímo nevyhledáváte hospodu s nádechem historie, ale spíše klidné místo pro posezení nad dobrým pivem, určitě navštivte místo Owl and Hitchhiker. Jedná se o moderní hospodu vyzdobenou popínavými rostlinami a nejrůznějšími uměleckými počiny, kterým podle názvu vévodí obrovská dřevěná sova. Když se v tomto podniku zdržíte do pozdějších hodin, celá místnost se rozsvítí drobnými světélky. Nechybí samozřejmě dobré pití a jídlo především fastfoodového typu.

The Red Lion

A pokud hledáte dokonalé spojení historie a moderního stylu, určitě Vás nadchne zděný domek na severu Londýna. Jedná se o hospodu The Red Lion. Zvenku se jeví jako pravý anglický rodinný dům, uvnitř však nabízí nepřeberné množství druhů piv a výběr mezi několika pizzami. Můžete tak ochutnat například avokádovou pizzu a zapít ji arašídovým pivem. Dejte si ovšem pozor, zda míříte do správného podniku. V Londýně se nachází několik míst s tímto názvem.

Craft Beer Co. Islington

Středně velký pub v klidné uličce v centru města je uvnitř vyzdobený staršími křesílky, čalouněnými sedátky a jeho zdi jsou zaplněny obrazy a reklamami na často již neexistující piva. Kombinace dřeva a smaragdové barvy dodává hospodě příjemnou atmosféru, do které vyhrává poklidná hudba v pozadí.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa