Památky zdarma v Praze

Rádi byste poznali krásy Prahy a nechce se Vám příliš utrácet? Máme pro Vás řešení. Přestože v Praze najdete řadu placených památek, tak se najdou takové, které mají volný vstup. Proto Vám představujeme památky, které mají vstup zadarmo. Ono totiž potěší, když člověk ušetří nějakou tu korunu navíc.

Katedrála sv. Víta

Toužíte-li navštívit dominantu Pražského hradu, a to Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha tak vězte, že tak můžete učinit i bez nutnosti platit vstupné. Zdarma se dostanete do přední novogotické části katedrály.

Zlatá ulička na Pražském hradě

Placený vstup do této malebné uličky, kterou tvoří domky postavené v 16. století, je pouze po dobu otevírací doby objektů Pražského hradu. Zdarma ji tak můžete navštívit v období 1.11. – 31.3. od 16.00 a 1.4. – 31.10. od 18.00 hod.

Více informací

Pražské Jezulátko

Pražské Jezulátko je malá dřevěná soška zobrazující Ježíše Krista v útlém dětství, na kterou se jezdí dívat lidé z celého světa. Soška je vystavená v chrámu Panny Marie Vítězné na Malé Straně v Praze, který můžete navštívit zdarma.

Více informací

Valdštejnský palác (Senát)

Valdštejnský palác je jedna z nejvýraznějších staveb českého raného baroka a zároveň sídlo Senátu Parlamentu České republiky. Od dubna do října ho můžete o víkendech navštívit zdarma, a to vždy od 10 do 17 hodin a v červnu do září ještě o hodinu déle. Pokud byste jej chtěli navštívit zdarma v zimních měsících, máte možnost od listopadu do března první víkend v měsíci, v čase od 10 do 16 hodin.

Více informací

Botanická zahrada v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá na rozloze cca 70 ha a její nejznámější částí je skleník Fata Morgana. Kromě skleníku na Vás čeká také venkovní expozice včetně vinice. Toužíte-li po relaxaci a odpočinku a rádi byste se ocitli uprostřed 15 000 druhů stromů a květin, pak navštivte Botanickou zahradu. Od 1. listopadu do konce března máte vstup na venkovní expozici zcela zdarma.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko