Náplavka na Rašínově nábřeží v Praze

Náplavka na Rašínově nábřeží v Praze

Náplavka na pražském Rašínově nábřeží patří v současnosti k nejživějším prostorám u řeky Vltavy. Na tomto místě najdete nejen krásný výhled na panorama Pražského hradu, ale také řadu bister, restaurací, živé hudby a dalších sportovních a kulturních vyžití.

Společensky nejatraktivnějším venkovním místem se aktuálně těší náplavka na Rašínově nábřeží. Toto místo nabízí v průběhu roku řadu aktivit. Od pravidelných farmářských trhů, přes gastronomické, kulturní i sportovní události.

Náplavka je často vyhledávána nejen turisty, ale také místními. Při hezkém počasí se místní vydají korzovat na náplavku, koupí si drink v jednom z mnoha stánků a kochají se krásným výhledem na pražské Hradčany doprovázeným častým hudebním buskovacím vystoupením. Vydat se sem tak můžete nejen na procházku, ale také na bruslích či na jízdním kole. Pokud se sem vydáte s dětmi, nezapomeňte si vzít nějaké pečivo, abyste mohli nakrmit labutě.

Co je to vlastně náplavka?

Náplavka je plocha přímo u řeky, která slouží ke kotvení lodí. V zimě je hojně využívána k odklízení sněhu a počítá se, že v případě povodní bude zatopena. S nábřežím, které je oproti náplavce vyvýšeným místem nad řekou, je spojena schody a nebo sjízdnými rampami.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Náplavka
Praha
Česko
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko