Parky v Praze

Parky v Praze

Jedním z pokladů Prahy jsou historické zahrady a parky. V Praze jich naleznete přes 200, přičemž nejstarší vznikaly již za středověku. Z velké části parků Vás uchvátí panoramatické výhledy na stověžaté město.

Mysleli jste si, že Praha je hlavně městem památek, restaurací a kaváren? Pak Vás vyvedeme z omylu. Vždyť v Praze celých 8% rozlohy zaujímají parky a zahrady.

První pražské klášterní parky vznikaly již v době románské. Později, v dobách renesance, se stávaly zahrady součástí paláců a přepychových městských domů. Obory tak byly českými panovníky zakládány mimo hranice Prahy, aby se několik století později změnily v parky a staly se součástí velkoměsta.

Každý z pražských parků má svou jedinečnou atmosféru. Některé parky nabízejí různé formy zábavy a jsou velmi rušné a oblíbené. Jiné jsou naopak schované v místech, kde by je málokdo čekal a jsou tak klidné a tiché. Některé parky nabízí vodní prvky, jiné dechberoucí výhledy na celou Prahu.

Vyšehrad, Praha
Vyšehrad
Vojanovy sady, Praha
Vojanovy sady
Petřín, Praha
Petřín
Královská obora, Praha
Královská obora

Mnoho pražských parků je součástí národních kulturních památek nebo jsou významnými přírodními lokalitami a chráněnými územími.

Mezi nejznámější pražské parky patří parky Stromovka, Petřín, Riegrovy sady či Parukářka. V našem průvodci najdete tipy na parky, ze kterých si vyberete přesně dle Vašich přání.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko