Tipy na výlet pro milovníky přírody v Praze

Praha není jen historickým místem plným krásných památek, starých budov a kaváren. Je ale místem s nádhernou přírodou stvořenou pro výletování. Pražané pro Vás sepsali seznam míst, na kterých si užijete krásy přírody a dokonale si odpočinete.

Průhonický zámecký park

Ačkoliv se lokalitou nacházíme mírně mimo Prahu, byl by hřích, pokud byste nenavštívili tento park, jelikož se jedná o jeden z nejvýznamnějších zámeckých parků v Česku, který je od roku 2010 národní kulturní památkou a součástí světového dědictví UNESCO.

Prokopské údolí

Toto údolí patří mezi přírodní klenoty Prahy. Čeká zde na Vás naučná stezka plná zajímavostí a přírodních úkazů, jezírka i lomy. Údolí, které tvoří nejsevernější výběžek Českého krasu, je velmi vyhledávaným místem, čili samotu zde nenajdete.

Více informací

Hostivařská přehrada

Procházkový okruh kolem přehradní nádrže v Hostivařském lesoparku je hotový balzám na nervy. Jedná se o tak tichou a příjemnou procházku, že si ani neuvědomíte, že jste v Praze. I když na okraji.

Více informací

Chuchelský háj a lesní zoo

Nevadí-li Vám vyjet na samotný okraj Prahy, vyrazte do Malé Chuchle, kde na Vás čeká nádherná příroda. Na kopečku narazíte na lesní Zoo plnou srnek, jelenů i veverek. Máte-li ratolesti, ti si vystačí na dětském hřišti, zatímco vy si dáte snack u občerstvení.

Více informací

Divoká Šárka

Tato přírodní rezervace se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka na území městské části Praha 6 – Liboc a dostanete se k ní tramvajovou linkou číslo 20. Kromě úchvatné přírody uvidíte také Čertův mlýn a občerstvíte se v nejedné restauraci.

Více informací

Rozhledna Cibulka

V pražských Košířích se nachází romantická kamenná a 13 metrů vysoká rozhledna Cibulka. Na její vyhlídkovou plošinu vede 76 schodů a je celoročně dostupná.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko