Staré Město v Praze

Staré Město v Praze

Za nejstarší a nejmagičtější částí Prahy je často považováno Staré Město. Toto historické centrum hlavního města Prahy, které je plné historických památek, obchodů i kaváren, a které je součástí světového dědictví UNESCO, je patrně nejvyhledávanější částí Prahy.

Srdcí Starého Města je nepochybně velkolepé Staroměstské náměstí se svou dominantou v podobě Staroměstské radnice s jedinečným orlojem, který do Prahy jezdí obdivovat lidé z celého světa již přes 600 let.

Toužíte-li po rychlém seznámení s nejvýznamnějšími památkami historické Prahy, pak si projděte tzv. Královskou cestu, jež byla v minulosti trasou korunovačních průvodů českých králů. Královská cesta Vás provede od Obecního domu, Prašnou bránou, po Staroměstském náměstí přes Karlův most. Po opuštění Starého Města cesta pokračuje přes Malou Stranu až na Pražský hrad.

Staré Město nabízí také jiné památky, na které často bývá zapomínáno. Jde o kostel svatého Mikuláše, kostel Matky Boží před Týnem a dům u Kamenného zvonu.

Vynechat byste neměli procházku po staroměstských nábřežích kolem Vltavy s malebnými vyhlídkami na Pražský hrad.

Jak se dostat na místo

Adresa

Staré Město
110 00 Praha 1
Česko

Související obsah

Staroměstský orloj, Praha
Staroměstský orloj
Karlův most, Praha
Karlův most
Prašná brána, Praha
Prašná brána
Národní divadlo Praha
Národní divadlo
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko