Nejlepší památky v Praze, které musíte vidět

Jsou památky, které v Praze nesmíte minout. Ať už jde o Staroměstský Orloj, na kterém můžete vždy v celou hodinu vidět malé představení apoštolů, Karlův most, který doporučujeme navštívit v ranních hodinách, jinak se budete prodírat velkým davem či symboly Prahy v podobě 65 metrů vysoké Prašné brány a nejvýznamnější budovy Prahy Národního divadla. Minout byste neměli ani procházku Pražským Židovským městem, dnes nazývaným Josefov, které je nejzachovalejším celkem židovských památek v Evropě a také Starým Městem. Nejstarší a nejmagičtější částí Prahy, plné historických památek.

Staroměstský orloj

Staroměstský orloj neboli také Pražský orloj, se řadí mezi nejnavštěvovanější památky v Praze. Navštívit byste ho měli zejména vždy v celou hodinu, abyste tak viděli malé představení apoštolů.

Více informací

Karlův most

Karlův most je nejstarší stojící most v Praze a zároveň druhý nejstarší dochovaný most v České republice. Pochází ze 14. století a doporučujeme jej navštívit v ranních hodinách, jinak se budete prodírat velkým davem. Přivstaňte si a udělejte si procházku při rozednění.

Více informací

Prašná brána

Prašná brána je pozdně gotická stavba, jejíž výstavba byla započata již roku 1475. Jedná se o jeden ze symbolů Prahy. Brána je 65 metrů vysoká s vyhlídkou ve výšce 44 metrů. Bránou započíná první část Královské cesty, která vede odtud až na Pražský hrad.

Více informací

Národní divadlo

Jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi je Národní divadlo. Poprvé se otevřelo roku 1881 a po pouhých dvou měsících divadlo částečně vyhořelo. Byla to katastrofa pro celý národ, a tak za pouhých 47 dní přispělo 45% obyvatel Prahy celkovou částkou milion zlatých na obnovu. Hezký příběh, že?

Rudolfinum

Rudolfinum, novorenesanční budova postavená mezi lety 1876–1881, se řadí mezi architektonicky nejhodnotnější památky v Praze. Tato budova je sídlem dvou významných kulturních institucí, a to České filharmonie a Galerie Rudolfinum.

Více informací

Obecní dům

Obecní dům, který se nachází na náměstí Republiky a v těsné blízkosti Prašné brány, je jednou z nejznámějších secesních staveb v Praze. Slouží především k reprezentačním účelům a kulturním akcím.

Více informací

Josefov

Josefov, dříve známé jako pražské Židovské město či židovské ghetto, je nejzachovalejším celkem židovských památek v Evropě. Nevynechejte Staronovou synagogu, též nazývanou Altneuschul.

Více informací

Staré Město

Za nejstarší a nejmagičtější částí Prahy je často považováno Staré Město. Toto historické centrum hlavního města Prahy, které je plné historických památek, obchodů i kaváren, a které je součástí světového dědictví UNESCO, je patrně nejvyhledávanější částí Prahy.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko