Nejlepší místa v Portugalsku

Přestože je Portugalsko poměrně malou zemí, nabízí vám rozmanitou škálu turistických míst. Historická města a vesničky, úchvatnou přírodu a krásné pláže pro opalování i surfing. Podívejte se na výběr míst, která vám samotní Portugalci doporučují navštívit.

Tip Nejlepší místa pro surfování v Portugalsku

Lisabon

Návštěva Lisabonu je takřka nutností. Čekají tu na Vás výjimečné výhledy, gurmánské zážitky i vzrušující noční život a poslech tradiční živé hudby. Když okusíte jízdu rachotící historickou tramvají, budete mít zážitek na celý život.

Prozkoumat průvodce Lisabon

Národní park Peneda-Gerês

Park Peneda-Gerês o celkové rozloze 500 km² byl založen v roce 1970. Jde o lidskou rukou nedotčené a také nejkrásnější území v Portugalsku. Dělí se na dvě oblasti a sice jížní část s vrcholy Serra de Geres, která je turisty navštěvovanější než část severní s pohořím Serra da Peneda.

Více informací

Porto

Druhé největší portugalské město vás uchvátí svými úzkými uličkami, barokními kostely a žulovou architekturou. Toto romantické město, které je na seznamu UNESCO, však nabízí i řadu moderní architektury, živých restaurací a bujarého nočního života.

Více informací

Algarve

Algarve je nejjižnější oblastí Portugalska, která je vyhledávána zejména pro letní dovolenou kvůli svému slunečnému období a písčitým plážím. Nabízí však také historická města s velkým kulturním vyžitím a nedaleké hornaté území.

Více informací

Cabo da Roca

Cabo da Roca je unikátní tím, že se jedná o nejzápadnější výběžek nejen Portugalska, ale hlavně celé Evropy. Na tomto místě vás však nadchnou dechberoucí výhledy na oceán a krásné útesy.

Více informací

Évora

Évora se řadí k nejzachovalejším portugalským středověkým městům. Však je také zapsána do světového dědictví UNESCO. Za středověkými hradbami naleznete nejen klikaté uličky, ale hlavně řadu pozoruhodných architektonických skvostů.

Více informací

Madeira

Madeira bývá označována mnoha přízvisky. Je označována jako Evropská Hawai, dále jako ostrov věčného jara či botanická zahrada Portugalska. Ať už plánujete romantickou dovolenou nebo dobrodružnou dovolenou, Madeira vám poskytne skvělé útočiště.

Více informací

Sintra

Toto město, které se nachází pod kopci Serra da Sintra je portugalský klenot, ve kterém si budete připadat jako v pohádce. Čekají zde na vás zalesněné svahy, impozantní hrady, ukryté lesní kláštery i zahrady.

Více informací

Parque Natural da Serra da Estrela

V pohoří Serra da Estrela najdete nejvyšší vrcholky celého Portugalska. Nejvyšší bod se tyčí ve výšce 1993 metrů nad mořem. V horách naleznete kombinaci drsné přírody, dobrodružství, ale také místní zvyky. Zajímavostí je, že se zde nachází jediná portugalská sjezdovka.

Více informací

Óbidos

V tomto městečku na vás čekají starobylé uličky s bělostnými domy, které mají kouzlo v jakémkoliv ročním období. Zejména v časech, kdy zde probíhají místní festivaly. Ať už jde o středověký jarmark, rytířské zápasy či Festival de Ópera.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon