Kdy nejlépe navštívit Portugalsko

Kdy nejlépe navštívit Portugalsko

Počasí v Portugalsku je z velké míry ovlivněno Golfským proudem, Atlantským oceánem a Středozemním mořem. Z tohoto důvodu se Portugalsko dělí na tři oblasti s různým podnebím a to vnitrozemí, severní pobřeží Atlantiku a jižní pobřeží Atlantiku.

Vnitrozemské klima je kontinentální. Čili očekávejte velmi horká a suchá léta a chladné zimy se srážkami. V létě se můžete dočkat extrému okolo 40°C, v zimě naopak teploty klesají několik stupňů pod nulou.

Severní pobřeží Atlantiku ovlivňuje Golfský proud čili se zde setkáte s vlhkem a častějšími srážkami. Jde o chladnější část Portugalska. Počítejte tedy i s čerstvými větry. I v létě zde využijete větrovku.

Jižní pobřeží (Algarve) nabízí slunečné a velmi teplé podnebí. Slunce zde svítí téměř pořád. Od června do srpna zde prakticky neprší.

Tip Státní svátky v Portugalsku

Kdy jet do Portugalska

Kdy navštívit tuto krásnou zemi záleží na tom, co zde hodláte podniknout. Pokud se chcete koupat nebo také surfovat, tak doporučujeme teplejší letní měsíce (červen–září).

Pokud plánujete poznávat městské památky, pak ideální dobou může být podzim a jaro (duben, květen, září, říjen, listopad).

Lisabon
Lisabon
Národní park Peneda-Gerês
Národní park Peneda-Gerês
Porto
Porto
Algarve
Algarve
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon