Nejkrásnější hrady v Portugalsku

Portugalské hrady jsou důležitou součástí historického dědictví této země. Naleznete je na zelených loukách i skalnatých kopcích. Pojďme se podívat na ty nejkrásnější a nejkouzelnější hrady, které byste v Portugalsku měli navštívit.

Castelo dos Mouros

Maurský hrad patří k nejstarším dochovaným pevnostem v Portugalsku. Byl postaven v devátém století a následně upraven tak, aby odolal dlouhému obléhání. Maurská pevnost se nachází na vrcholku kopce a nabízí vám tak výhled na krásná údolí.

Belémská věž

V Lisabonu naleznete tuto opevněnou věž ze 16. století. Název nese dle městské čtvrti Belém, ve které se nachází. Věž je postavena v manuelském stylu a jejím původním posláním bylo chránit hlavní město před piráty a sousedními státy. Dnes je symbolem Lisabonu.

Castelo de Óbidos

Hrad Óbidos je ukázkou dobře zachovalého opevnění, na kterém se příliš nepodepsal zub času. Hrad je dnes využíván jako romantický hotel, jehož hosté ocení úžasnou krajinu v okolí.

Guimarães Castle

Hrad Guimarães, který se nachází v severní části Portugalska v obci Guimarães, je jednou z nejvýznamnějších středověkých pevností Portugalska. Hrad byl postaven v 10. století s hradbami ve tvaru pentagramu a je často označován jako rodiště portugalského národa.

Klášter Řádu Kristova

Klášter Řádu Kristova (Tomar Castle) byl postaven ve 12. století jako templářská pevnost ve městě Tomar. Původně se jednalo o přelomovou stavbu kvůli neobvyklým zaobleným věžím.

Palácio Nacional da Pena

Nad městem Sintra se nachází nejznámější portugalský hrad Palácio Nacional da Pena, který je zapsán v seznamu UNESCO. Historie tohoto hradu s barevným vzhledem sahá až do středověku. Hrad se chlubí unikátní fasádou, na které najdete detaily manuelské a maurské architektury.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon