Nejlepší místa pro surfování v Portugalsku

Míříte do Portugalska se surfem? Nemáte přehled, kam na nejlepší vlny? Máme pro vás tipy na nejlepší surfařské destinace v Portugalsku. Vyberou si zde jak začátečníci, tak profesionálové.

Severní část Portugalska není tak oblíbená jako střední a jižní, přesto zde naleznete pár míst, kde se dá dobře surfovat. Počítat však musíte s chladnější vodou.

Nepřehlédněte Kdy nejlépe navštívit Portugalsko

centrálním Portugalsku na vás čekají celosvětově uznávané pláže, jelikož zde najdete nejdivočejší vlny nejen v Portugalsku, ale v celé Evropě.

jižní části Portugalska, konkrétně v Algarve na vás čeká několik špičkových plážových breaků na pozadí dramatických útesů.

Matosinhos

Výhodou je, že se Matosinhos nachází pouhých 15 minut jízdy metrem z centra města Porto. Příboj je poměrně mírný a s postupem na jih se zvětšuje. Na pobřeží se nachází spousta surfařských škol pro začátečníky.

Viana do Castelo

Čeká zde na vás 600 yardů (1 km) dlouhá obloukovitá pláž, kde stálý vítr na souši poskytuje ideální podmínky spíše pro windsurfaře a kitesurfaře.

Espinho

Espinho doporučujeme pouze pokročilejším surfařům. Mezi nejoblíbenější pláže zde patří Praia da Baía a Praia Azul.

Nazaré

Nazaré vzbuzuje mezinárodní zájem díky obrovským vlnám. Na Praia do Norte dosahují monstrózních výšek díky největšímu podmořskému kaňonu v Evropě. Však je zde také zaznamenán Guinnessův rekord v největších vlnách, na kterých se kdy surfovalo. Nazaré je vhodné pouze pro ty nejlepší surfaře.

Figueira da Foz

Figueira da Foz nabízí jedny z nejúžasnějších vln v Portugalsku. Je domovem nejdelšího pravotočivého vlnobití v Evropě se třemi hlavními zlomy: Tamagueira, Teimoso a Mina. Tomuto místu se říká portugalský J-Bay, což odráží podmínky tohoto prvotřídního jihoafrického mís­ta.

Costa da Caparica

Costa da Caparica je jedním z nejlepších míst pro jízdu na vlnách v blízkosti hlavního města (20 minut jízdy). Je zároveň ideálním místem pro začátečníky a středně pokročilé surfaře. Tento 26 km dlouhý úsek pobřeží je velmi oblíbený u místních obyvatel. V teplých letních měsících si zde krásně zaplavete, na jaře a na podzim se můžete procházet po písku a pozorovat místní surfaře.

Peniche

V Peniche je více než 30 surfařských míst s různou obtížností. Často je považováno za hlavní město surfingu v Portugalsku. Nováčkům můžeme doporučit pláže Gigi, Prainha a Cantinho da Baia, kde se mírné vlny rozbíjejí o měkké písečné pláže. Pro zkušené surfaře je například Papoa.

Arrifana

Arrifana je jedno z nejstálejších surfařských míst v Algarve, které je vhodné pro všechny dovednosti po celý rok. Pozor si dejte na velmi prudké vlny v severním konci zátoky ve tvaru půlměsíce.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon