6 důvodů proč navštívit Portugalsko

6 důvodů proč navštívit Portugalsko

Váháte, jestli je Portugalsko tou pravou zemí, kde strávíte dovolenou? Máme pro vás několik důvodů, které vás přesvědčí, že vydat se do této úžasné země, je skvělý nápad.

Kachličky

Fasády domů v Portugalsku jsou unikátní díky kachličkám. Každá budova hraje jinými barvami a jednotlivé vzory jsou doslova dechberoucí. Však také mají svůj význam. Není třeba chodit do muzea, jelikož tuto výzdobu naleznete nejen na historických budovách, ale i na novostavbách.

Tamní kuchyně

Jste-li milovníky mořských plodů, pak věřte, že jste našli ráj na zemi. Nejen čerstvé ryby, ale i ostatní dary moře zde chutnají nadpozemsky. Portugalská kuchyně je se svou čerstvostí a chutěmi dovedena k dokonalosti. Věřte, že kromě darů moře si zamilujete také portugalské dezerty.

Lisabon

Při návštěvě Portugalska rozhodně nesmíte vynechat hlavní město. Lisabon totiž nabízí specifickou atmosféru, kterou si zamilujete. Krásné centrum, řadu památek, charakteristické kopce a tramvaje a úžasný pouliční život.

Krajina

Kouzlo portugalského venkova svou úžasnou krajinou ohromí i milovníky měst. Čekají tu na vás vodopády a jeskyně, úžasné výhledy a rozmanitá fauna a flóra kamkoliv se podíváte. To vše doplněné příjemnými místními obyvateli, kteří na vás dýchnou svou pohodou a klidem. Zážitky z portugalského venkova si ponesete v srdci do konce svého života.

Lisabon
Lisabon
Národní park Peneda-Gerês
Národní park Peneda-Gerês
Porto
Porto
Algarve
Algarve

Ráj pro surfaře

V Portugalsku na vás čekají nádherné pláže jako z katalogu. Avšak nejsou obvyklým cílem hotelových dovolenkářů, jelikož Atlantský oceán je studený a divoký díky silnému větru. A tak zdejší vlny jsou jak stvořené pro odvážné surfaře, kterým proměntlivé počasí a studená voda nedělají problémy.

Tip Nejlepší místa pro surfování v Portugalsku

Pomeranče

Vítejte v zemi, kde ochutnáte jedny z nejlepších pomerančů na světě. Pro vaše chuťové buňky to bude opravdu zážitek, pokud si ho utrhnete přímo ze stromu. Zároveň skoro na každém rohu si můžete objednat čerstvě odšťavenou pomerančovou šťávu za rozumnou cenu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon