Pěšky po Praze

Praha není zas tak velké město a její širší historický střed můžete pohodlně projít pěšky a věřte, že to bude to nejlepší, co můžete udělat. Je to skvělý způsob, jak poznat krásy Prahy.

Pokud máte rádi předem stanovené trasy, můžeme Vám doporučit 5 okružních tras, které pro Vás připravil PragueTurism, a které můžeme doporučit. Prohledněte si přehledné mapky a nechte se unášet Prahou.

Patříte-li mezi skupinu lidí, kteří jsou neradi, když mají něco předem naplánováno a rádi byste se toulali ulicemi Prahy, máme pro Vás tipy od místních.

Tip Nejlepší památky v Praze, které musíte vidět

Samotné procházení uličkami staré Prahy je krásný zážitek. Věděli jste, že Praha má svou neoficiální nejužší uličku? Pokud půjdete kolem a budete si ji chtít projít, nezapomeňte, že můžete jít jen na zelenou.

Kampa, ostrov, který je považován za české Benátky, nabízí mnoho romantických zákoutí, ale také řadu kulturních a historických památek. Nepřehlédněte plastiky tří batolat, pověstmi opředené mlýny a krásné výhledy na Vltavu a Karlův most. Můžete také navštívit Muzeum Kampa či Werichovu vilu. Kam se musíte rozhodně podívat, je symbol lásky a míru Lennonova zeď. Tato pestrobarevná zeď symbolizující hrob frontmana The Beatles je velmi zvláštním místem. Lidé zde vyjadřovali názory i protesty proti komunistickému režimu. Zastavte se a přečtěte si vzkazy a verše, které zde neustále přibývají a obměňují. Minout byste neměli Staré Město, nejstarší a nejmagičtější část Prahy, plné historických památek. Procházejte se a dívejte se všude kolem vás.

Tip Praha

Pražené rovněž doporučují si projít čtvrť zvanou Vinohrady. Malebné uličky, spoustu hezkých kaváren či park Grébovka, kde můžete ochutnat vína z tamního vinohradu. Na Náměstí Míru kromě krásného kostela sv. Ludmily objevíte v předvánočních časech půvabné vánoční trhy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko