Sdílená doprava v Praze

Také v Praze máte možnost využít trendu sdílené přepravy tedy používání cizích dopravních prostředků za poplatek. Můžete tedy využívat dopravní prostředek dle vaší libosti (automobil, kolo či koloběžku) z bodu A do budu B prostřednictvím uživatelských aplikací, SMS, karet apod. Pojďme se na jednotlivé možnosti v Praze podívat blíže.

Sdílená kola (bikesharing) v Praze

Bikesharing, neboli sdílení jízdních kol, se v Praze těší čím dál větší oblibě a je vhodným doplňkem systému hromadné dopravy. V letních měsících si tak můžete zpříjemnit cestování, protáhnout tělo a udělat dobře pro ekologii. Cyklistika však není v Praze zatím tolik rozšířená, přestože se neustále vylepšují cyklostezky a tento druh dopravy roste na popularitě. Cyklisté tvoří v Praze kolem 2 % ze všech druhů dopravy.

Sdílená auta (carsharing) v Praze

Sdílení aut v Praze se rozrůstá raketovým tempem. Pokud máte v plánu udělat si výlet mimo Prahu, můžete si půjčit automobil. V Praze můžete vybírat mezi Car4Way, Autonapůl, Anytime nebo elektromobily Revolt či Ajo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko