Taxi v Praze

Situace ohledně taxi služeb je po celém světě velmi složitá. Přestože je v Praze mnoho slušných taxislužeb, tak obecně taxi nemá v Praze dobré jméno a můžete narazit na podvodníka. Proto doporučujeme objednávat taxi pouze přes mobilní aplikace.

Co byste měli mít na paměti je to, že ceny taxislužeb jsou v Praze regulovány. Každý vůz taxi musí být označený jako TAXI a musí mít ve vozidle ceník. Dále je povinnost zapnutého taxametru a vydávání stvrzenky z taxametru na vyžádání.

Označení vozidla taxislužby

  1. střešní svítilna žluté barvy s nápisem TAXI na přední i zadní straně
  2. jméno a příjmení, případně název obchodní firmy umístěné na vozidle
  3. informace o ceně jízdného, která je umístěna na viditelném místě na vozidle.

Město Praha stanovuje taxislužbám maximální možné ceny. V současnosti je to 28 Kč/km, 40 Kč nástupní sazba a 6 Kč za minutu čekání. K maximálním cenám taxikář nesmí připočítávat jakékoliv další příplatky. A opravdu je povinen Vám vydat účtenku z taxametru. Mějte toto na paměti.

Pokud si chcete objednat taxi tzv. na ulici, tak riskujete předraženou jízdu. Jsou taxikáři, kteří se nebojí cizincům účtovat i dvojnásobek obvyklé ceny. V případě jakýchkoliv pochybností volejte linku Městské policie na telefonním čísle 156, která Vám pomůže situaci vyřešit.

Tip Bezpečnost v Praze

Abyste se vyhnuli podvodným taxikářům, doporučujeme objednávat taxi z mobilní aplikace (nikdy nechytejte taxi na ulici) a nebo využít mobilních aplikací sdílených přeprav firem Uber či Bolt.

Liftago

Poctivá česká aplikace sdružující taxikáře, kteří na vaši poptávku (odkud kam chcete jet) reagují svými nabídkami. Vy si tak můžete vybrat dle vašich preferencí, a to dle cenové nabídky, typu vozidla či hodnocení. S touto aplikací chybu neuděláte.

Tip Sdílená doprava v Praze

Uber a Bolt

Druhou možností, kterou doporučujeme, je využít služeb tzv. sdílené dopravy tj. aplikací Uber a Bolt. Obě tyto služby v Praze bezproblémově fungují a při objednání uvidíte finální cenu za jízdu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko