Nejlevnější doprava z letiště Václava Havla do centra Prahy

Praha má jen jedno mezinárodní letiště. Letiště Václava Havla. Letíte-li do Prahy, přistávat budete určitě zde. Nejvhodnějším a zároveň nejlevnějším způsobem, jak se dostat do centra, je využít autobusy MHD.

Nepřehlédněte Jízdenky hromadné dopravy (MHD) v Praze

Jak tedy nejlevněji do centra Prahy? Stačí nasednout do autobusové linky č. 119, která vás doveze do zastávky Nádraží Veleslavín, kde přestoupíte na metro A (zelená barva). Jízdu není nutné rezervovat předem. Stačí, když si před nástupem do autobusu zakoupíte jízdenku v automatu, které najdete přímo na zastávce i v příletové hale. Nezapomeňte si ji v autobusu označit. Cena činí 32 Kč / děti 16 Kč. Nákup u řidiče je dražší, tak pokud máte mince, využijte automat. Jízdenka má platnost 90 minut, čili si s ní vystačíte i v následující cestě metrem. Autobus č. 119 vyjíždí ze zastávky Terminál 1 (Exit D, E, F) a ze zastávky Terminál 2 (Exit C,D,E) každých 10 minut.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko