Nejpůsobivější budovy v Praze

Zajímají Vás netradiční budovy? Budovy, které Vás ohromí? Chcete vidět zajímavé stavby v Praze? Přinášíme Vám tipy na netradiční budovy v Praze, které Vás jistě zaujmou.

Žižkovská televizní věž

Televizní žižkovská věž je jednou z dominant Prahy a zároveň se svou výškou 216 m nejvyšší budovou ve městě. Tvoří ji tři tubusy a ve výšce 66 metrů se nachází panoramatická restaurace. Věž je zdobena obřími lezoucími dětmi českého umělce Davida Černého.

Více informací

Tančící dům

Budova, která byla postavena v roce 1996 se stala okamžitě jednou z nejvíce fotografovaných budov ve městě. Budova Tančícího domu je navržena v dekonstrukti­vistickém či novobarokním slohu a v současnosti je používána převážně jako kanceláře.

Více informací

Strahovský stadion

Strahovský stadion patří mezi největší stadiony na světě. Jeho kapacita činí 250 000 míst, z toho 56 000 k sezení, přičemž celková plocha stadionu činí 63 tisíc m2, což představuje přibližně velikost devíti fotbalových hřišť. Stadion má nyní jen velmi omezené využití.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko