Rudolfinum, Praha

Rudolfinum, Praha

Rudolfinum, novorenesanční budova postavená mezi lety 1876–1881, se řadí mezi architektonicky nejhodnotnější památky v Praze. Tato budova je sídlem dvou významných kulturních institucí, a to České filharmonie a Galerie Rudolfinum.

Rudolfinum, nejprestižnější koncertní síň v České republice, je sídlem České filharmonie, která zde poprvé vystoupila pod taktovkou Antonína Dvořáka už v roce 1896.

V Rudolfinu, které navrhl, stejně jako Národní divadlo, Josef Schulz, naleznete čtyři sály pro hudební vystoupení včetně Dvořákovy síně, která je proslulá svojí dokonalou akustikou. Tento víceúčelový komplex také nabízí úchvatnou kavárnu z přelomu 19. a 20. století s prostornou galerií.

Svou polohou, která se nachází naproti Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v těsné blízkosti Vysoké školy umělecko-průmyslové a Uměleckoprůmys­lového muzea, vytváří důležité kulturní centrum v srdci Prahy.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Alšovo nábř. 12
110 00 Praha 1-Staré Město
Česko

Související obsah

Staroměstský orloj, Praha
Staroměstský orloj
Karlův most, Praha
Karlův most
Prašná brána, Praha
Prašná brána
Národní divadlo Praha
Národní divadlo
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko