Vinárny a vinotéky v Praze

Vinárny a vinotéky v Praze

Češi jsou milovníci piva. Pivo tu má tradici už od 12. století, proto většina návštěvníků Prahy touží ochutnat právě české pivo. Jste-li však vinaři, tak nezoufejte. Jelikož v Praze je také mnoho skvělých vináren s těmi nejlepšími víny z celého světa.

Rozsáhlé vinařské oblasti se v České republice nacházejí převážně na jižní Moravě, která má z celé republiky nejvíce sluníčka. Mezi moravská známá vinařská města patří Mikulov a Velké Pavlovice, které produkují vína z odrůd révy Rulandské modré, Svatovavřinecké i Cabernet Sauvignon. Rulandské šedé, Müller-Thurgau a Tramín jsou produktem spíše severněji ležících českých vinic.

Vinograf Wine Bar, Praha
Vinograf Wine Bar
Na břehu Rhôny, Praha
Na břehu Rhôny
Veltlin, Praha
Veltlin
Vinárna Bokovka, Praha
Bokovka

Obliba vína v České republice neustále roste a obzvláště v hlavním městě naleznete množství útulných vináren a romantických sklepů nabízejících nejen vynikající domácí vína, ale také ta nejlepší ze světa.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko