Hudební kluby v Praze

Hudební kluby v Praze

V Praze naleznete velké množství hudebních klubů všech žánrů, kam se můžete vydat za českými i zahraničními interprety. Výběr je skutečně pestrý. Od malých klubíků až po velké sály. Pomůžeme Vám se v nich vyznat.

Velký příběh mají v Praze rockové kluby. Rock and roll byl za komunismu zakázaný, jelikož se jednalo o příliš západní a svobodný styl. Proto zde vyrostla početná undergroundová scéna, která si žila svým životem v podivných a malých klubech. Od té doby v Praze vzkvétala nezávislá rocková scéna a v současné době město nabízí řadu rozmanitých hudebních podniků, kde uslyšíte spoustu dobrých kapel.

Rock Café, Praha
Rock Café
Vagon music pub & club
Vagon
Lucerna Music Bar, Praha
Lucerna Music Bar
Jazz Dock, Praha
Jazz Dock

Zajímavou scénou je také scéna jazzová. Přestože se může zdát, že Praha není jazzu zaslíbená, opak je pravdou. Existuje tu sice nevelká, ale velmi kvalitní síť jazzových a bluesových klubů. Od světem oceňované klubové legendy Reduta Jazz Club až po moderní designový klub Jazz Dock.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko