Bary v Praze

Bary v Praze

V centru Prahy naleznete velké množství barů a mnohdy není jednoduché se v nich vyznat. Byla by škoda strávit večer v obyčejném a průměrném baru, proto Vám ukážeme, kde můžete očekávat skvělé drinky a nezapomenutelnou atmosféru.

V Praze máte jistotu, že skoro na každém rohu najdete tradiční českou hospodu či pivnici, ale co dělat, když zatoužíte po nějakém stylovém baru? Praha, díky turistickému ruchu, vyrostla ve skutečně kosmopolitní město, a tak i zde najdete řadu stylových barů, ze kterých budete opravdu fascinováni.

Většina skvělých barů se nachází v samotném centru města, čili vybírat si můžete opravdu pohodlně a bez zbytečného cestování.

Hemingway bar, Praha
Hemingway Bar
Public Interest Bar, Praha
Public Interest
La Casa de la Havana, Praha
La Casa de la Havana
Experimentální prostor NoD, Praha
NoD

Čeká na Vás bar na střeše, tajuplný bar ve zrenovovaném historickém domě nebo uvnitř funkcionalistické budovy bývalé banky, čekají na Vás bary z dob báječných 30. let v New Yorku či bary zcela nejmodernější.

Je jen na Vás, v jakém baru se rozhodnete ochutnat slavné drinky.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko