Nejlepší hudební kluby v Praze

Máte náladu na koncert? Chcete slyšet živou muziku v podání českých kapel? Máme pro Vás tipy na místa, kam chodí místní na své oblíbené kapely všech hudebních stylů. Vybírat můžete mezi rockovými i jazzovými kluby a jako bonus přidáváme dvě netradiční místa, kam se vyplatí nakouknout.

Rock Café

Rockeři by v Praze neměli vynechat legendární klub Rock Café, který je situován přímo na Národní třídě. Tento multimediální prostor nabízí kromě živých koncertů také divadelní představení, kino a galerii. Od 90. let 20. století je Rock Café zářící hvězdou a stálicí pražské klubové scény. Když se řekne rockový klub, Pražanům se vybaví právě Rock Café.

Vagon

V ulici Národní, přímo naproti klubu Rock Café, se v podzemních prostorách paláce Metro nachází klub Vagon, který nabízí klasický rock či blues. Tento klub plní rozmanité kapely undergroundu včetně řady revivalových kapel. Tanečníky potěší párkrát do měsíce rockotéka, která začíná o půlnoci a končí až v ranních hodinách.

Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar se řadí k nejnavštěvo­vanějším hudebním klubům v Praze s dlouhou tradicí. Máte-li chuť zajít na oldies, nesmíte tento klub minout. Každý pátek a sobotu se zde jede na vlně 80s a 90s. V pozdních nočních hodinách je zde skutečně hodně turistů, ale potkáte zde i místní.

Jazz Dock

Milovníci jazzu musejí zavítat do tohoto designového klubu přímo na řece Vltavě. Vnitřní prostor tohoto klubu je variabilní, a tak umožňuje pořádat komornější koncerty i velké produkce. Jazz Dock klade důraz na pestrost žánrů. Poslechnete si zde jak klasické, tak i nové hudební proudy jazzu a blues.

U Staré Paní Jazz&Cocktail Club

Velmi příjemné prostředí naleznete také v tomto hudebním klubu, který je jedním z center pražské jazzové scény. Poskytuje prostor bohaté tuzemské nejen jazzové scéně, zaměřuje se na vysokou kvalitu hudební produkce, nápojů i servisu.

Reduta Jazz Club

Reduta je legendárním klubem, který nabízí svůj bohatý program už od roku 1958. Řadí se tak mezi nejstarší jazzové kluby na světě. Klub se pyšní dlouhou tradicí hostování těch nejlepších jazzmanů jako Duke Ellington, či držitel ceny Grammy Bob Mintzer. Zahrál si zde na saxofon také bývalý prezident USA Bill Clinton při návštěvě Prahy.

Malostranská beseda

Malostranská beseda je bývalou radniční budovou, která již mnoho let slouží jako společenský klub a koncertní sál. Jde tak o jedno z kulturních center Malé Strany. Malostranská beseda zde vznikla už v roce 1868 a se svou škálou kulturních aktivit působí až do současnosti.

Cross Club

Cross Club je multikulturní centrum, které je jedinečně koncipované, a které nabízí skutečný mix kultur a žánrů. Nachází se uprostřed pražských Holešovic a Vy tak máte možnost poznat také jinou část Prahy než jen historické centrum. Hudební program je zaměřený na okrajové hudební žánry. Součástí je také velká pivní zahrádka, kde si v teplých dnech můžete dát osvěžující pivo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko