Národní muzeum Praha

Národní muzeum Praha

Nejvýznamnějším muzeem je zcela jistě Národní muzeum založené roku 1818. Muzeum se zaměřuje jak na přírodovědné obory, tak historické a umělecké. Naleznete zde významné sbírky mineralogie, zoologie, archeologie, numismatiky a mnoho dalších. Navštivte hlavní budovu NM v novorenesanční historické hlavní budově v horní části Václavského náměstí v otevírací době 10 – 18 h každý den.

Tato nejvýznamnější česká muzejní instituce a jedna z nejvýznamnějších českých budov vůbec, byla prohlášena za národní kulturní památku již v roce 1962.

Muzeum se zaměřuje na řadu vědních i sbírkových oborů, a to na historické, přírodovědné, tak i umělecké. Mezi nejvýrazněji zastoupenými obory jsou mineralogie, zoologie, archeologie a numismatika.

Národní muzeum své sbírky vystavuje v řadě budov v Praze i jinde v Česku. Nejvýznamnější a hlavní budovou je však monumentální novorenesanční historická budova v horní části Václavského náměstí v Praze.

Historická budova Národního muzea tvoří zajímavý architektonický kontrast s další svou budovou, a to Novou budovou Národního muzea. Obě budovy jsou spojeny podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu od listopadu 2019, kdy byla dokončena celková rekonstrukce budovy.

Otevírací doba Národního muzea Praha

každý den10:00 – 18:00

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Václavské nám. 1700/68
110 00 Praha-Nové Město
Česko

Související obsah

Židovské muzeum v Praze
Židovské muzeum
Muchovo Muzeum Praha
Muchovo Muzeum
Národní technické muzeum Praha
Národní technické muzeum
Národní muzeum Praha
Národní muzeum
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko