Národní parky v Nizozemsku

Národní parky evropské části Nizozemska se rozkládají na ploše 3 % rozlohy státu a nabízejí nepřeberné množství různých druhů rostlin, ptáků a zvířat. Většina z parků je vhodná nejen pro pěší turistiku, ale také pro cykloturistiku. Pojďme se podívat na výběr nejlepších parků dle místních obyvatel.

Maasduinen

Park najdete na hranicích Nizozemska s Německem podél řeky Meuse. Čeká tu na vás množství různých plazů, ptáků a motýlů. Jedná se o jeden z nejkrásnějších parků v Nizozemsku.

Hoge Veluwe

Národní park Hoge Veluwe se řadí k nejlepším parkům v Nizozemsku kvůli své exotické krajině. Park nabízí vřesoviště, písečné duny a lesy. V parku se zároveň nachází řada uměleckých děl a soch od významných nizozemských umělců.

Biesbosch

Tento národní park je oblíbenou destinací turistů. Můžete se zde nejen procházet, ale také kempovat, rybařit, jezdit na kole či vyrazit na vodu. Jedná se o ideální místo k odpočinku a odreagování. Park je plný nekonečných mokřadů a má bohatou faunu a flóru.

Lauwersmeer

Tento park otevřený až od roku 2003 je velkou atrakcí pro pozorovatele ptáků. V zimě je zde obrovské množství stěhovavých ptáků Tundra Swan (Labuť tundrová). Zároveň tu najdete krajinu plnou pastevních zvířat.

Veluwezoom

Veluwezoom je nejstarší národní park v zemi, jehož založení se datuje k roku 1930. Zajímavostí je, že nejvyšší bod parku dosahuje výšky přibližně 360 metrů od hladiny moře. Najdete zde husté lesy plné skotu, jelenů a kanců.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Amsterdam, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Amsterdam, které je hlavním městem Nizozemska.

Přejít na průvodce Amsterdam