Nejlepší místa v Nizozemsku

Co byste měli vidět v Nizozemsku? Máme pro vás krátký výběr toho nejlepšího dle našeho vědomí a svědomí. Následující seznam je zkrátka něco, co nesmíte vynechat.

Amsterdam

Hlavní město Nizozemska by mělo být nutnou zastávkou každého cestovatele. Romantické vodní kanály, světoznámá muzea, tisíce cyklistů i charakteristické coffeshopy tvoří jedinečnou a uvolněnou atmosféru této metropole.

Prozkoumat průvodce Amsterdam

Keukenhof

Keukenhof je největší květinový park v celé Evropě. Však je také označován jako „Zahrada Evropy“. Každoročně zde spatříte okolo 7 milionů květin zhruba 800 různých druhů.

Více informací

Scheveningen

Scheveningen je nejoblíbenější nizozemské přímořské letovisko, které najdete kousek od centra Den Haagu. Najdete tu písečnou pláž dlouhou zhruba 4 km, podmořský svět Sea Life a spoustu restaurací a atrakcí.

Více informací

Rotterdam

Rotterdam je druhé největší město Nizozemska, které se pyšní největším přístavem v Evropě. Toto město je také známé nejen svým historickým významem, ale také svou moderní architekturou.

Více informací

Skanzen Kinderdijk-Elshout

Skanzen v Kinderdijk-Elshout figuruje na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jde o soustavu devatenácti větrných mlýnů a kulturní krajiny hrází, kanálů a vodních ploch.

Texel

Texel je největší z Fríských ostrovů, který je velmi oblíbený mezi turisty. Táhnou se zde široké pláže obklopené písečnými dunami, bažinami a vřesovišti.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Amsterdam, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Amsterdam, které je hlavním městem Nizozemska.

Přejít na průvodce Amsterdam