Botanická zahrada, Troja, Praha

Botanická zahrada, Troja, Praha

Areál botanické zahrady se rozkládá na rozloze cca 70 ha a její nejznámější částí je skleník Fata Morgana. Kromě skleníku na Vás čeká také venkovní expozice včetně vinice.

Toužíte-li po relaxaci a odpočinku a rádi byste se ocitli uprostřed 15 000 druhů stromů a květin, pak navštivte Botanickou zahradu. Od 1. listopadu do konce března máte vstup na venkovní expozici zcela zdarma.

Venkovní expozice

Toužíte-li po odpočinku z ruchu velkoměsta, přijďte obdivovat krásy rostlinné říše, která Vás okouzlí v každém ročním období. Ve venkovní expozici se ocitnete mezi 20 tisíci druhy rostlin, která vytváří ideální prostor pro relaxaci. Čeká na Vás Ornamentální zahrada plná bambusů, jehličnanů, trvalkových záhonů i léčivých rostlin, na kterou navazuje Japonská zahrada s rostlinami typickými pro tuto zemi. Následně si také můžete prohlédnout rostliny z Turecka a Středomoří. Expozice Stráň nabízí stepní květenu a zvířenu. Nad strání se rozprostírají lesní biotopy východní Asie, Severní Ameriky a arboretum. Kromě Pivoňkové louky, kde si můžete na lavičkách odpočinout, nesmíte vynechat Severoamerickou polopoušť se sbírkou zimovzdorných sukulentů a kaktusů a jiných otužilých rostlin.

Fata Morgana

V Praze můžete zažít kus exotických krajin s rostlinným bohatstvím tropického světa. Cesta kolem světa Vás čeká od vlhkých nížin až po mlžné vrcholky hor.

Vinice sv. Kláry a vinotéka

Pokud Vám během prohlídky vyschne v krku, můžete si vychutnat sklenku vína na terase s výhledem na jednu z nejstarších a největších vinic v Praze.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Botanická zahrada Praha
Trojská 800/196
171 00 Praha-Praha-Troja
Česko

Související obsah

Katedrála sv. Víta, Praha
Katedrála sv. Víta
Zlatá ulička na Pražském hradě, Praha
Zlatá ulička na Pražském hradě
Pražské Jezulátko, Praha
Pražské Jezulátko
Valdštejnský palác (Senát), Praha
Valdštejnský palác (Senát)
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko