Valdštejnský palác (Senát), Praha

Valdštejnský palác (Senát), Praha

Valdštejnský palác je jedna z nejvýraznějších staveb českého raného baroka a zároveň sídlo Senátu Parlamentu České republiky. Od dubna do října ho můžete o víkendech navštívit zdarma, a to vždy od 10 do 17 hodin a v červnu do září ještě o hodinu déle. Pokud byste jej chtěli navštívit zdarma v zimních měsících, máte možnost od listopadu do března první víkend v měsíci, v čase od 10 do 16 hodin.

Valdštejnský palác nechal vybudovat významný český šlechtic Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna jako svou pražskou rezidenci. Stavební práce započali v roce 1623 a hlavním projektantem se stal italský architekt Andrea Spezza. Stavba byla dokončena v roce 1630.

Rozměry areálu Valdštejnského paláce, který je monumentální světovou stavbou raného baroka v Praze, dosahují úctyhodné délky 340 metrů a šířky až 172 metrů.

V roce 2000 byla dokončena poslední fáze rozsáhlé rekonstrukce, za kterou Evropská unie udělila Kanceláři Senátu, který objekt spravuje, ocenění Europa Nostra za citlivé restaurování a rekonstrukci.

Ve Valdštejnském paláci dnes sídlí Senát Parlamentu České republiky. Součástí jsou Valdštejnská jízdárna a přiléhající Valdštejnská zahrada, která je v letní sezoně přístupná veřejnosti.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Valdštejnské nám. 4
118 00 Praha 1-Malá Strana
Česko

Související obsah

Katedrála sv. Víta, Praha
Katedrála sv. Víta
Zlatá ulička na Pražském hradě, Praha
Zlatá ulička na Pražském hradě
Pražské Jezulátko, Praha
Pražské Jezulátko
Valdštejnský palác (Senát), Praha
Valdštejnský palác (Senát)
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko