Nejlepší hospody v Praze

Češi jsou národem pivařů a pokud chcete zažít klasickou českou atmosféru při pití piva, tak musíte navštívit typickou českou hospodu nebo pivnici. V Praze jsou tisíce hospod. Skoro v každé ulici jednu naleznete. Jak se ale nespálit? Pojďme se tedy podívat na tipy od místních pijanů, kde najdete výtečné pivo a skvělou atmosféru.

Lokál

Lokál definuje klasickou českou hospodu. Tato síť hospod si vypůjčila vzhled podniků nižších cenových skupin a zasadilo do nich perfektní servis se skvělým jídlem a špičkově ošetřeným plzeňským pivem. Pokud tedy chcete ochutnat tradiční české jídlo, musíte navštívit jednu z těchto poboček.

Více informací

U Matěje

Tato restaurace otevřela na jaře roku 2019 a hned si získala srdce Pražanů. Zaměřuje se na moderní i tradiční českou kuchyni. Ochutnáte zde delikátní omáčky i sezónní speciality s oroseným a skvěle načepovaným plzeňským pivem.

Více informací

U Pinkasů

Hledáte netradiční místo, kde můžete posedět u dobrého jídla a piva? Vyzkoušejte restauraci U Pinkasů. Tato historická tradiční hospoda je ojedinělá svojí zahrádkou, která se nachází v těsné blízkosti kostela.

Více informací

Pivnice Zlý časy

Tato pivnice je místem zaslíbeným pivu. Piva z malých a středně velkých českých pivovarů se tu střídají na 48 pípách. Nabídku piv doplňuje široký výběr lahvových piv z celého světa.

Více informací

Jelínkova Plzeňská pivnice

V pivnici U Jelínků se pivo točí už od roku 1924. Plzeňské pivo v této pivnici protéká od roku 1926, pan Jelínek uzavřel smlouvu s Plzeňským pivovarem. Zavítejte do malého lokálu nedaleko Národní třídy, který má neopakovatelnou atmosféru. Skoro jako by se tu zastavil čas.

U Medvídků

Tato hospoda s vlastním pivovarem patří k nejstarším pivnicím v Praze. Je pojmenována po Janu Medvídkovi, který zde roku 1466 pivovar založil. Tento pražský podnik navštěvují generace Pražanů i zahraničních turistů pro její vyhlášenou kuchyni a hlavně výborný Budvar.

Více informací

U Hrocha

Tato malinká hospůdka, která je skryta městskému ruchu, vyniká svou domácí atmosférou. Během své relativně krátké historie se tento podnik stal kultovní hospůdkou se skvěle ošetřeným plzeňským pivem, o kterém řada lidí tvrdí, že je nejlepší v Praze. Toto místo je střetem jak místních, tak turistů i úředníků scházejících z Pražského hradu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko