Bistra v Praze

Bistra v Praze

Žijeme v době bister. Tedy v době malých rodinných restaurací, kde se celodenně podávají jednoduchá kvalitní jídla, nápoje a káva, a to i do pozdních hodin. Tento koncept občerstvení zde zažívá velký rozmach a v samotném centru města najdete nepřeberné množství bister všech světových kuchyní, všech možných stylů a konceptů.

Naleznete zde bistro, které se v noci mění na vinný bar, uvidíte občerstvení všeho druhu podávaného z nákladních kontejnerů a naleznete prostory, kde sedíte na otevřeném prostoru na dřevěných lavicích.

DISH fine burger bistro, Praha
DISH fine burger bistro
Den Noc bistro, Praha
Den Noc bistro
Wine Food Market, Praha
Wine Food Market
Mezi Srnky, Praha
Mezi Srnky

Co byste měli ochutnat?

Pokud byste rádi okusili netradiční jídlo, avšak ryze české, musíte ochutnat tzv. „chlebíček“. Ten má v Čechách velkou tradici a můžete si ho klidně vzít do ruky s sebou. Nesmíte vynechat ani typické české řeznictví a ochutnat čerstvé uzeniny ve všech možných formách a úpravách.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko