Freebike v Praze

Freebike přináší do dopravního systému elektrokola, a to ve žluté barvě. Je jen na vás, jestli si motor zapnete či ne. Tarif činí 2,–/min používání emotoru. Při vypnutém motoru máte prvních 10 minut zdarma, poté je tarif 1,–/min.

Registrace Freebike je velmi jednoduchá. Stačí zadat jméno, tel. číslo a e-mail.

Jízdné: Elektrokolo 2,– Kč/min. Bez motoru je prvních 10 min z každé jízdy zdarma. Následně je cena 1,– Kč/min. Dejte si ale pozor, jelikož lze půjčit max. 2 kola najednou. Pauzování: 0,5,– Kč/min. Max. délka pauzy je 120 min. Při překročení poplatek 200,– Kč. Parkování mimo stanice: V červené zóně není povoleno. V ostatních oblastech parkovací poplatek 25,– Kč. Parkování ve virtuálních stanicích: zdarma

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko