Noční život v Kodani

Noční život v Kodani

Noční život v Kodani nabízí širokou škálu zábavy, která uspokojí všechny chutě a touhy. Vybírat můžete mezi diskotékami plných mladých lidí a světovými DJs až po klidné bary a vinárny s jemným hudebním doprovodem při popíjení Vašich oblíbených drinků.

Kodaň má tu výhodu, že jde o poměrně malé město (ze světového měřítka), a tak můžete poměrně snadno střídat jednotlivé podniky, mezi kterými se pohodlně dopravíte po svých. Nejvíce čilým nočním životem se žije v částech města zvaných Vesterbro, Nørrebro a Østerbro, kde jsou nejoblíbenější kluby v Kodani.

Noční život v Kodani je nejlepší od čtvrtka do soboty a buďte si jisti, že před půlnocí žádná pořádná párty nezačíná a nikdy nekončí před svítáním.

Tak si vyberte svůj nápoj. Ať jde o lokální pivovary, vinárny, či netradiční bary. Dostaňte se do dobré nálady a vydejte se na koncert či do klubu za trochou hudby.

Taneční kluby v Kodani

Oblečte si taneční boty a rozjeďte párty, která skončí až s východem slunce. Kodaňský noční život nabízí vše od diskoték z nejlepších klubů až po zajímavé podzemní kluby.

Hudební kluby v Kodani

V Kodani na Vás čekají hudební kluby všech žánrů, kam se můžete vydat za tamními i zahraničními interprety. Výběr je skutečně pestrý. Od malých klubíků až po velké sály. Pomůžeme Vám se v nich vyznat.

Bary v Kodani

Dánové jsou tradičně známí jako milovníci piva, ale v posledních letech prochází tato země otřesem, a to v podobě obliby různých koktejlů. Kodaň se tak stává špičkovou destinací na koktejlové scéně.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko