Doprava v Kodani

Doprava v Kodani

Způsobů, kterými se lze v Kodani pohybovat, je celá řada. Od všude přítomných kol, přes výbornou městskou veřejnou dopravu až po cestu lodí. Přinášíme Vám veškeré dopravní informace, které budete při cestování v Kodani potřebovat.

Kodaň disponuje jedním z největších přístavů v Baltském moři a díky němu tak má lodní spojení se Švédskem, Norskem, Německem, Polskem i Spojeným královstvím. Na ostrově Amager se také nachází jedno z největších evropských letišť, a to letiště Kastrup, které je největším skandinávským letištěm.

Nepřehlédněte Doprava z letiště Kastrup do centra Kodaně

Při cestování po Kodani se můžete spolehnout na rozsáhlou infrastrukturu, díky níž je cestování velmi pohodlné. Při cestování můžete využívat jak automatizované vozy metra městské hromadné dopravy, tak i rozsáhlou sít cyklostezek, díky kterým je Kodaň považována za jedno z nejpřátelštějších měst na světě.

Hromadná doprava (MHD) v Kodani

Páteřní síť městské hromadné dopravy v Kodani tvoří dvě linky metra, autobusy, příměstské vlaky (tzv. S-train) a lodě, tzv. ferris. Využít můžete také City Pass, díky které bude cestování přijatelnější pro Vaši peněženku.

Sdílená doprava v Kodani

Kodaň je v mnoha ohledech brána jako průkopník sdílené dopravy. A to především v oblasti sdílených kol. Nemusíte se bát, že byste zde museli jezdit jen na kole (i když to doporučujeme). Kodaň nabízí také sdílená auta i koloběžky.

Taxi v Kodani

V Dánsku, obzvláště v Kodani, doporučujeme se pohybovat prostřednictvím bicyklů, pěšky, případně MHD. Někdy však nastane situace, kdy potřebujete zavolat taxi. Abyste věděli, na jaké taxislužby se můžete obrátit, sepsali jsme Vám krátké doporučení.

Pěšky po Kodani

Prozkoumat Kodaň pěšky je čistá radost. Její historické centrum je přímo stvořeno pro procházky mezi úzkými dlážděnými uličkami a kanály. Mnohé z hlavních dánských památek jsou pohodlně dostupné pěším tempem, což vám umožní skutečně nasát atmosféru tohoto města.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko