Co dělat s dětmi v Kodani

Co dělat s dětmi v Kodani

Děti mají v dánské kultuře přirozené místo a jsou si prakticky rovni s dospělými. Děti v Dánsku nejsou ani rozmazlované, ani nijak omezované. Pokud své ratolesti toužíte zabavit v Kodani, tak jste našli správnou destinaci, jelikož není Kodaň tak obrovská jako jiná velkoměsta a také zde najdete mnoho zábavních parků a řadu krytých atrakcí pro deštivé dny.

Příroda

Navštívit můžete Bakken, který se nachází na severu od Kodaně, a který je nejstarším zábavním parkem na světě. Na děti zde čekají nejen atrakce, ale také klauni a hluk z různých představení.

Děti můžete také zabavit hraním fotbalu na trávnících v největším parku zvaném Fælledparkenu nebo stavěním hradů z bílého písku na pláži Amager Fælled.

Nepřehlédněte Netradiční místa v Kodani

Kultura

Zaměříme-li se na divadla pro děti, vynechat byste neměli Det Lille Teater, které je zaměřené pro ty nejmenší a zábavu si užijí bez ohledu na jazyk představení.

Příběhy Andersena a divadlo zaměřené pro celé rodiny Vás čeká v Anemone Teatret. Navštívit můžete také Dětské muzeum umění, které je součástí SMK - Národní Muzeum Umění. Dětské muzeum obsahuje nejen výstavy zaměřené na děti, ale také dílny, kde se děti s pastelkami, papírem, plátnem i modelínou rozhodně zabaví.

Zvířátka

Pokud se dá o nějaké zoo říci, že je nejvíce nakloněna dětem, jde rozhodně o Kodaňskou zoo. Naleznete zde totiž také Dětskou zoo, kde se děti zblízka podívají a pohladí různá zvířátka.

Vydat se můžete do Dánské národní akvárium, které bylo otevřeno v roce 2013 a návštěvníky provede kolem světa prostřednictvím mořských tvorů.

Tip Tipy na výlet z Kodaně pro milovníky přírody

Technika

Vynechat nesmíme prostor pro mladé vědce Experimentarium. Děti zde řeší různé matematické a logické problémy, cestují tunelem smyslů či pozorují, jak se vyvíjí sluch či vůně.

Starší děti rovněž zaujme Planetárium Tycho Brahe, kde můžete pozorovat noční oblohu a nebo shlédnout řadu 3D filmů na promítacím plátně v podobě kopule s plochou 1000 m².

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko