Netradiční místa v Kodani

Co takhle navštívit nějaká netradiční místa? Navštívit prostory, které nikde jinde na světě nenajdete? Nabízíme několik tipů od místních obyvatel, které stojí za to navštívit.

Superkilen

Superkilen je naprosto unikátní zábavní náměstí či park v Dánsku. Je navržen tak, aby spojoval místní obyvatele s přistěhovalci, vybízel ke společným aktivitám a podporoval tak toleranci.

Více informací

Konditaget Lüders

Hřiště na střeše budovy vícepodlažního parkoviště? I to je možné. Naleznete jej v kodaňské čtvrti Nordhavn. Střecha o rozloze 2 400 m2 zajišťuje výbornou alternativu pro hustě zastavěnou oblast. Budovu, která se tyčí 24 metrů od země a nabízí krásný výhled, navrhli JAJA Architects.

Ofelia Plads

Ofelia Plads je veřejný prostor umístěný na molu Kvæsthus vedle Královského dánského divadla, které jej také používá jako venkovní místo pro různá představení. Tento prostor, který byl dokončen v roce 2016, je v podstatě střechou podzemního parkoviště o kapacitě 500 míst. Ofelia Plads Vám nabízí nejen kavárnu s barem a místo pro odpočinek, ale zároveň prostor, kde se koná řada zajímavých kulturních akcí.

Elephant Gate

Elephant Gate je branou do pivovaru Carlsberg, což je největší pivovar v Dánsku. Byla vybudována v roce 1901 současně s pivovarem, a to architektem Vilhelmem Dahlerupem. Brána je pojmenována podle čtyř žulových slonů, kteří bránu lemují a nesou malou věž. Prostor nad branou původně sloužil jako vodárenská věž a bylinné silo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko