Tipy v Kodani

Máme pro Vás spoustu tipů, které jsme se dozvěděli od místních obyvatel metropole Dánska. Obyvatelé Kodaně Vám na následujících stránkách doporučí krásná a utajená místa, nejhezčí parky a čtvrti, místa, kde si udělat krásné fotky, kam vyrazit s dětmi, co si koupit za suvenýr či co naopak vůbec nedělat a kam nechodit.

Co dělat s dětmi

Děti mají v dánské kultuře přirozené místo a jsou si prakticky rovni s dospělými. Děti v Dánsku nejsou ani rozmazlované, ani nijak omezované. Pokud své ratolesti toužíte zabavit v Kodani, tak jste našli správnou destinaci, jelikož není Kodaň tak obrovská jako jiná velkoměsta a také zde najdete mnoho zábavních parků a řadu krytých atrakcí pro deštivé dny.

Co nedělat v Kodani

Jsou věci, kterým je dobré se při návštěvě Dánska vyvarovat, jelikož jsou na ně Dánové tak trochu hákliví. Pojďme se tedy podívat, čemu je dobré se vyhnout, abyste byli před místními považováni za slušné návštěvníky.

Proč navštívit Kodaň

Kodaň je jednoznačně magickým a nezapomenutelným místem. Pokud se stále rozhodujete, jestli toto město navštívit, připravili jsme pro Vás důvody, které Vás přesvědčí, že toto město stojí za to. Vítejte v Kodani.

Netradiční místa

Co takhle navštívit nějaká netradiční místa? Navštívit prostory, které nikde jinde na světě nenajdete? Nabízíme několik tipů od místních obyvatel, které stojí za to navštívit.

Kodaň levně

Plánujete cestu do Kodaně a nechcete utratit moc peněz? Kodaň je poměrně drahé město, avšak když víte kde hledat, najdete tu řadu cenově dostupných věcí, které můžete podniknout. Když víte jak na to, utratíte skutečné minimum.

Nejlepší výhledy

Kodaň je hodně zábavné prozkoumat na kole, ale pokud chcete získat jistý nadhled, budete potřebovat, vzhledem k rovinatému kodaňskému terénu, značnou výšku. Využívat můžete mnohé palácové věže či věže kostelů. Naskytne se Vám tak krásný výhled na město a řadu památek.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko