Tančící dům, Praha

Tančící dům, Praha

Budova, která byla postavena v roce 1996 se stala okamžitě jednou z nejvíce fotografovaných budov ve městě. Budova Tančícího domu je navržena v dekonstrukti­vistickém či novobarokním slohu a v současnosti je používána převážně jako kanceláře.

Tančící dům, jeden z pilířů pražské moderní architektury, je dílem světových architektů Vlada Miluniće a Franka O. Gehryho. Nachází se na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Budova patří k nejrozporuplněj­ším pražským stavbám. Zatímco příznivci vychvalují moderní architekturu a tvarové řešení, kritici namítají, že dům tvarově narušuje uliční řadu a nehodí se do okolní zástavby secesních domů.

Budova získala ocenění v americkém časopisu Time za design. V českém časopisu Architekt se tato stavba dostala mezi 5 nejvýznamnějších českých staveb 90. let.

V Tančícím domě můžete navštívit galerii a luxusní restauraci s barem a vyhlídkovou terasou, odkud můžete obdivovat Prahu ze všech stran.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Jiráskovo nám. 1981/6
120 00 Praha 2-Nové Město
Česko

Související obsah

Žižkovská televizní věž, Praha
Žižkovská televizní věž
Tančící dům, Praha
Tančící dům
Katedrála sv. Víta, Praha
Katedrála sv. Víta
Strahovský stadion, Praha
Strahovský stadion
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko